המלצות בטיחות לבריכות שחייה פרטיות

בריכת שחייה ביתית - הנאה לצד סכנה

מהם הסיכונים הטמונים בבריכות שחייה פרטיות? כיצד מונעים את הסיכונים השונים? מדוע חשוב לבנות בריכה פרטית בסיוע יועץ בריכות שחייה? כיצד יועץ בטיחות לבריכה פרטית יאפשר לכם לקבל את אישורי הבנייה הנדרשים? כיצד יועץ בטיחות לבריכות שחייה יוודא כי הבריכה שלכם בטוחה לשימוש?

בשנים האחרונות, הפכו בריכות שחייה לחלק בלתי נפרד מחצרות בתים פרטיים רבים. יותר ויותר אנשים בוחרים לבנות בריכת שחייה או להציב בריכת שחייה מתנפחת גדולה ולבלות את ימי הקיץ החמים ברחצה מרעננת ובשחייה ללא צורך ביציאה מהבית. ריבוי תאונות הטביעה בעיקר בקרב ילדים מתחת לגיל 6 הביא לאכיפתם הקפדנית של חוקים ותקנות של תכנון, בנייה ותחזוקת בריכות פרטיות וזאת לצורך מניעת סיכונים לרבות טביעה, התחשמלות והרעלה מחומרים מסוכנים הדרושים לצורך תחזוקת הבריכה. יועץ בריכות יאפשר לכם להתאים את בניית הבריכה לדרישות החוק ויסייע לכם לקבל את כל האישורים הנדרשים אשר יאפשרו לכם ליהנות מרחצה בטוחה ומהנה.

אישור בטיחות לבריכת שחייה

השגחה מונעת טביעה

על הורים לילדים המצויים בסביבת בריכת השחייה, להשגיח עליהם בצורה צמודה ומתמדת. אין זה הזמן המתאים לגלוש באינטרנט או לשלוח הודעות לחברים ומכרים. כשהילדים בסביבת הבריכה חשוב כי העיניים יהיו רק עליהם. בתאונות טביעה רבות של ילדים הספיק שבריר שנייה של חוסר שימת לב כדי לגרום לטביעה קטלנית.

גידור נכון ימנע אסון

על פי החוק, כל בריכת שחיה חייבת להיות מגודרת על מנת למנוע גישת ילדים אל שפת הבריכה. על הגידור למנוע פיזית את האפשרות לטיפוס מעליו, לזחילה תחתיו או למעבר דרכו. כשמדובר על גידור קבוע, חשוב להתקין מנעול בשער או לנעול אותו אוטומטית. בנוסף, חשוב להוסיף נעילה גם לדלתות ושערי הבית הפונים לעבר הבריכה ולהתקין את המנעולים גבוה מעבר להישג ידם של ילדים. כמו כן, מומלץ להתקין אזעקה קולית אשר תופעל בכל פעם בה יפתחו שערי הכניסה בצורה לא מבוקרת. בבריכת שחייה המותקנת מעל לפני הקרקע חשוב להתקין אמצעים למניעת טיפוס כדוגמת סולמות טיפוס אל הבריכה אותם יש להרחיק מהמקום בכל רגע בו הבריכה לא בשימוש. (כיום ניתן לכסות את הבריכה בכיסוי האוטם אותה לחלוטין ומונע את הגישה למים).

זהירות גם מסביב לבריכה

על מנת למנוע החלקה הנובעת מרטיבות באזור הסמוך לשפת הבריכה, חשוב להתקין משטחים מחוספסים. על משטחי עץ (DECK) הבנויים מסביב לבריכה לעבור טיפול מונע החלקה ותחזוקה שוטפת. כמו כן, חשוב להרחיק משפת הבריכה מתקנים ניידים כמו אופניים או תלת אופן המאפשרים תנועה ונפילה אל תוך המים. בנוסף, אין להשאיר בסביבת הבריכה או בקרבתה כיסאות, שולחנות, ריהוט או כל מתקן אחר המאפשר טיפוס עליו זאת כדי למנוע מילדים לטפס על השער. לבסוף, אפשרו מבט חופשי בכל רגע אל שטח הבריכה גם מתוך פנים הבית. הרחיקו עציצים וצמחייה מפתחי דלתות וחלונות על מנת לראות בכל רגע את שטח הבריכה ואת הנעשה בו.

זהירות על פני המים

מומלץ לסמן את דופן הבריכה בכל 20 ס"מ של הפרש בעומק המים ואת המעבר למים עמוקים של 120 ס"מ סמנו מעל פני המים על ידי שלט תלוי וכן על שפת הבריכה בפס אדום. סגרו את פתחי השאיבה של מי הבריכה על ידי מנעול והימנעו לחלוטין מהפעלת מתקן ניקוי אוטומטי בעת שנמצאים אנשים בבריכה. הקפידו להחזיק בהישג יד ציוד לחילוץ ולעזרה ראשונה הכוללים: מוט קל (אלומיניום) באורך של 5 מטר בעל לולאה בקצה ומצוף אחד לפחות. על ציוד העזרה הראשונה לכלול מכשיר "אמבו" ונתיב אויר.

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

דילוג לתוכן