סקר סיכונים

בית » ממונה בטיחות » סקר סיכונים

מהו סקר סיכונים?

בכל מקום עבודה מצויים סיכונים שונים, בין אם מדובר על סיכונים בטיחותיים, סיכונים סביבתיים, סיכונים הקשורים בתפעול או סיכונים בריאותיים. חברת "ליאור בטיחות" מתמחה בהכנת תוכנית לניהול בטיחות ובעריכת סקר סיכונים, בו מפורטים כל הסיכונים והמפגעים המצויים במקום העבודה וכן הדרכים לנטרולם. ממונה בטיחות מקצועי מטעם חברת "ליאור בטיחות" מגיע למקום העבודה, בוחן את הסיכונים המצויים בו ובהתאם לכך עורך סקר סיכונים מקיף ומגיש אותו למנהלי החברה ומנהלי העבודה לצורך הטמעת מסקנות הסקר.

סקר הסיכונים כולל כמה שלבים:

1. זיהוי גורמי הסיכון – איתור של הגורמים המהווים פוטנציאל לפגיעה בעובדים, בציוד או בסביבה.

2. הערכת סיכונים – קביעת רמת הסיכון של כל אחד מגורמי הסיכון שזוהו בשלב הראשון, וזאת על פי הסבירות להתרחשותו וחומרת הפגיעה הצפויה.
 

3. בקרת סיכונים – פירוט האמצעים שיש לנקוט כדי למזער את הסיכונים או אף לנטרל אותם במידת האפשר.

4. מעקב ופיקוח – נוהלי מעקב אחר יישום הדרישות שפורטו בשלב 3 ובחינת יעילותן.

סקר סיכונים

סקר סיכונים - חקירת תאונות עבודה

מדי יום מתרחשות ברחבי הארץ תאונות עבודה, ולעיתים, לצערנו,  הן אף מסתיימות במוות. למעשה ניתן לומר כי כל עובד, בכל מקום עבודה ובכל רגע נתון, חשוף לסכנה של תאונת עבודה. תאונת עבודה נחשבת לכל פגיעה אשר נגרמה לעובד במהלך העבודה (למשל עובד שנפל מפיגום, נגר שנחתך ממסור, נהג מלגזה שעשה תאונה בשטח המפעל) וכן כל פגיעה שנגרמה לעובד עקב עבודתו (למשל עובד שחלה עקב חשיפה לחומרים מסוכנים או עובד ששמיעתו נפגעה עקב חשיפה לרעש לא מבוקר).

במידה ובמקום העבודה שלכם אירעה תאונת עבודה, חשוב לחקור את האירוע כדי להפיק ממנו את הלקחים הראויים ולמנוע הישנות שלו. ממונה בטיחות מטעם חברת "ליאור בטיחות" יגיע לבקשתכם למקום העבודה ויחקור את נסיבות התאונה. בתום התחקיר יגיש לכם דו"ח מפורט עם ממצאים ומסקנות וידריך אתכם בנוגע לצעדים שיש לנקוט על מנת למנוע הישנות של תאונה מעין זו.

אנחנו מקצוענים גם בתחום סקר הסיכונים

חברת "ליאור בטיחות" הוקמה על ידי ליאור מקדש, מומחה לבטיחות בעבודה ובעל ניסיון רב בתחום. חברתנו מתמחה במתן ייעוץ והדרכות בטיחות בעבודה במגוון תחומים. לחברה צוות מקצועי הכולל ממוני בטיחות, מנהלי עבודה ומהנדסים, המעניקים שירות למאות מפעלים, מוסדות וארגונים ברחבי הארץ. השירות המקצועי והאמין, העמידה לצד הלקוחות והמחיר האטרקטיבי הם שהופכים את "ליאור בטיחות" לחברה מובילה בתחומה. אם יש לך צורך בשירות מקצועי של ממונה בטיחות, זה הזמן ללכת על בטוח וליצור קשר עם "ליאור בטיחות".

ביצוע סקר סיכונים הינו משמעותי ביותר. במפעלים ובארגונים רבים נוספים, העובדים חשופים למגוון סכנות בתחום הגהות והבריאות. בין אם מדובר בשריפות או במפגעים אחרים, כדי שניתן יהיה להתמודד עם כך היטב, חשוב למנות יועץ בטיחות שיערוך את סקר הסיכונים באופן המקצועי והאמין ביותר. אם גם אתם מעוניינים בשירות מסוג זה, אתם מוזמנים לפנות אל חברת "ליאור בטיחות". צוות עובדי החברה כוללים יועצים וממוני בטיחות, מהנדסים ועוד. כל זאת, כדי לספק לקהל לקוחותיהם מענה מרשים ופתרונות מתקדמים.

לבצע סקר סיכונים במקצועיות

כדי ליצור סביבת עבודה בטוחה, יש לבצע מספר פעולות חשובות – כאשר אחת מהן הינה עריכת סקר סיכונים. במילים אחרות, וכדי לצמצם ואף למנוע את התכנותן של שריפות וכן הלאה, יש למנות בארגון יועץ בטיחות. במסגרת תפקידו של מומחה זה, הוא יבצע סקר סיכונים.

כאשר אנו מדברים על עריכת סקר הסיכונים, הכוונה היא לזיהוי גורמי הסיכון, הערכתם ובקרתם. כלומר, בהתאם לסיכונים השונים והשפעתם על העובדים ועל שטח העבודה, כך ניתן יהיה למיין את השלכות הסיכון – ולטפל בו על הצד הטוב ביותר ע"י ניהול סיכונים.

יתרונותיו של סקר הסיכונים הם ללא ספק רבים. החל מהפחתת רמות הסיכון בחברה, שמירה על רמת בטיחות גבוהה, מזעור קיומן של תאונות בזמן העבודה, צמצום הפגיעה בבריאות העובדים ועוד.

מעוניינים גם אתם במענה מקצועי ומקיף זה? ראשית, יהיה עליכם למנות יועץ בטיחות. כמו כן, בעת הכנת הסקר, יועץ הבטיחות יזהה את המפגעים ואף יאתר סכנות עתידיות בשטח החברה. כמו כן, הוא יבצע תכנית עבודה הכוללת בתוכה אף מעקב ופיקוח אחר הטמעת מסקנות הסקר.

סקר סיכונים - לפעול בהתאם לנהלים

כדי לערוך סקר סיכונים איכותי ומקצועי, יש לפנות בהקדם אל חברת "ליאור בטיחות". חברה זו, המנוהלת על ידי ליאור מקדש, מציעה שירותי ייעוץ והדרכה במגוון תחומי הבטיחות בעבודה. מעבר לכך, צוות עובדי החברה פועלים בהתאם לדרישות המחמירות של המוסד לבטיחות וגיהות, משרד העבודה והרווחה והרשות הארצית לכבאות והצלה.

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

דילוג לתוכן