תיק שטח | תיק שטח כיבוי אש

בית » יועץ בטיחות » תיק שטח כיבוי אש » תיק שטח | תיק שטח כיבוי אש

מהו תיק שטח כיבוי אש ?

שירותי הכבאות וההצלה דורשים מכל בית עסק להכין תיק שטח כיבוי אש, הכולל את המערך הארגוני והבטיחותי לצורך ניהול אירוע שרפה. תיק שטח כיבוי אש (או בשמו המקוצר תיק שטח) מכיל נתונים המאפשרים התארגנות מהירה של צוות החירום המקומי וכן הכנה נאותה של כוחות הכיבוי וההצלה המוזנקים לאירוע שרפה.

מטרתו של תיק השטח, על פי מנהל הכבאות הראשי, היא לשמש את שירותי הכבאות לצורך הכרת המבנה ולצורך לימוד ותרגול בשגרה, על מנת לטפל באירועים בזמן אמת.

משאית כיבוי אש


מה כולל תיק השטח?

תיק שטח המוגש לשירותי הכבאות וההצלה ומפקח הכבאות הראשי מכיל תוכנית מובנית הכוללת בין היתר רקע כללי על הארגון, העסק או המוסד, פירוט בעלי התפקידים במקום, פירוט שטחי האתר, המבנה והחצרות ודרכי הגישה אליהם, פירוט גורמי הסיכון במקום, תוכניות בטיחות אש ונוהלי חירום ושגרה, רשימות של צוותי החירום, מערכות התראה וכיבוי אש, עמדות כיבוי, ספרינקלרים, מערכות גילוי אש ועשן, רחבות היערכות לכוחות החירום וההצלה, קומות המבנים, דרכי חבירה למבנה.

עבור אילו מבנים נדרש להכין תיק שטח?

על פי הוראה 503 של מפקח הכבאות הראשי ישנם סוגים רבים של מבנים שנדרש להכין עבורם תיק שטח. בין המבנים הללו: מבני משרדים אשר שטחם עולה על 2,000 מ"ר, מוזאונים, בנקים, בתי אבות, בתי סוהר, מבני תעשייה, אצטדיונים ואולמות ספורט, בתי חולים, בתי מלון, אולמות אירועים וגני אירועים, כפרי נוער, בתי דיור מוגן, מרכזים מסחריים וסופרמרקטים, בתי קולנוע, מסעדות, מפעלי תעשייה, מאפיות ובתי בד, חברות, מפעלים וארגונים, בתי מגורים.

תיק שטח - יש מקצוענים בשטח

לחברת "ליאור בטיחות" ניסיון רב בהכנת תיקי שטח המותאמים לדרישות הרשות הארצית לכבאות. החברה מספקת שירות מקצועי, אמין ואיכותי של הכנת תיקי שטח במחירים אטרקטיביים במיוחד. תיקי השטח נכתבים על ידי ממוני בטיחות אש בכירים בחברת "ליאור בטיחות", בצורה המקיפה והמקצועית ביותר, המאפשרת קבלת אישור מהרשות הארצית לכבאות. השירות ניתן בפריסה ארצית ומותאם אישית לכל לקוח ולקוח. זה הזמן ללכת על בטוח ולקבוע פגישה עם המומחים של "ליאור בטיחות".

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

דילוג לתוכן