ממונה בטיחות בעבודה

בית » ממונה בטיחות בעבודה

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

ממונה בטיחות בעבודה

מהו תפקידו של ממונה בטיחות? אילו חברות נעזרות בשירותי ממונה בטיחות? מה תפקידו של “סקר סיכונים” בעבודה?

מידי שנה, מתרחשות בישראל תאונות עבודה רבות הנגרמות עקב חוסר זהירות ואי הקפדה על קיומם של הוראות ונהלים. חברות ועסקים רבים בישראל מתחומי התעשייה, הבניין, החקלאות, הרפואה ועוד, מחויבות בהקפדה על בטיחות וגיהות בעבודה וזאת על מנת למנוע נזק הן לעובדים והן לרכוש החברה. שמירה על בטיחות במקומות עבודה מצויה בחוק מאז שנת 2014 ומחייבת ביצועם של תכניות בטיחות מחמירות. ממונה בטיחות בעבודה, מסייע למנהלים במקומות העבודה להטמיע חוקים ותקנות הקשורים למניעת סיכונים במקומות העבודה השונים.


ממונה בטיחות בעבודה, ללכת על בטוח

ממונה בטיחות בעבודה אמון על תחום הבטיחות בארגון ותפקידו להטמיע חוקים, תקנות ותקני בטיחות שונים הקשורים למקום העבודה. ממונה בטיחות מסייע למעסיק ולצוות הניהולי שלו לתכנון ולבצע את כל הקשור לתחום הבטיחות והגיהות במקום העבודה. ממונה בטיחות בעבודה הוא בעל תחומי אחריות רבים. בין היתר, בודק הממונה את כל סידורי הבטיחות והגיהות, מכין סקר סיכונים ובונה תכנית עבודה מסודרת לשמירה על הבטיחות בכל ארגון וארגון.

לגלות אחריות, להזמין ממונה בטיחות

תפקיד ממונה בטיחות מוכתב על פי החוק הישראלי וכולל בין היתר איתור של מפגעי בטיחות בארגון, מפעל או אתר עבודה וכמובן להודיע עליהם למעסיק במקום. על ממונה בטיחות לוודא קיומם של התקני בטיחות וגיהות. בנוסף, עליו לדרוש קיומם של סדרי בטיחות וגיהות הקשורים לתהליכי עבודה, מבנים, ציוד, חומרים וכו’ עליו להכין תכנית הדרכת בטיחות עם העובדים במקום ולהטמיעה. כמו כן עליו להכין תכנית בטיחות מעודכנת כפי שנדרשת בתקנות הארגון והפיקוח על העבודה. על הממונה לוודא כי העובדים והמנהלים במקום פועלים על פי התכנית. עליו לוודא כי קיים במקום סימון של חומרים, ציוד ותהליכי עבודה העלולים לסכן את הנוכחים במקום וכן לדאוג כי יוצב שילוט הדרכה לשימוש בציוד מגן. חברת “ליאור בטיחות” ייעוץ והדרכה מתמחה במתן שירותי ממונה בטיחות והיא מעניקה שירות למאות חברות, ארגונים ומפעלים בכל רחבי הארץ.

סקר סיכונים. למנוע את התאונה הבאה

נפילה מגובה באתר בניה, הרעלה מחומר מסוכן שדלף ממפעל, שריפה או כל אירוע אחר מתרחשים במקומות עבודה חדשות לבקרים. כל אלו אירועים הניתנים למניעה באמצעות הקפדה על הבטיחות והגיהות במקומות העבודה השונים. תקנות הפיקוח על העבודה בישראל, מחייבות את המעסיק במקום העבודה להכין תכנית בטיחות הכוללת סקר סיכונים. התכנית נערכת על ידי ממונה על בטיחות בעבודה המזהה ומאפשר לנהל סיכונים אפשריים במקום העבודה לצורך שמירה על שלום העובדים והרכוש במקום העבודה. המומחים של חברת “ליאור בטיחות” עורכים זיהוי של גורמי הסיכון, חיזוי תרחישי אירועים אפשריים (הערכת סיכונים), מנתחים שיטות ואמצעים לצורך בקרת סיכונים ונותנים למעסיק המלצות לפעילות מתקנת.

מקצוענות ואיכות נפגשות בעבודה

מאחורי חברת “ליאור בטיחות”  ייעוץ והדרכה, עומד ליאור מקדש, מומחה בטיחות בעבודה והדרכות בטיחות בעל ניסיון של שנים רבות בתחום. לחברה צוות גדול ומקצועי הכולל ממוני בטיחות, מנהלי עבודה ומהנדסים המעניקים שירות למאות מפעלים, ארגונים ומוסדות חינוך ברחבי הארץ בין היתר בהדרכת בטיחות למנהלים, הדרכת בטיחות בחומרים מסוכנים, קורס עזרה ראשונה, הדרכת בטיחות בעבודה, קורס עבודה בגובה וכן הדרכת בטיחות באש. חברת “ליאור בטיחות” מעניקה שירות איכותי ומקצועי, מהיר ויעיל תוך מתן יחס אישי וזאת במחיר ללא תחרות. החברה מחויבת לשמירת סודיות מלאה ושקיפות מלאה ועומדת בזמן אמת לצד כל לקוחותיה. זה הזמן ליצור קשר עם המומחים של “ליאור בטיחות” וללכת על בטוח.

פוסטים קשורים