הדרכת בטיחות לעובדים

מדוע נדרשות הדרכות בטיחות בעבודה ?

מדי שנה מתרחשים ברחבי הארץ מקרים רבים של תאונות עבודה. מדובר על תאונות כגון נפילה מגובה, שאיפת חומרים מסוכנים, מחלות מקצוע, תאונות הנגרמות עקב נהיגה לא זהירה ועוד. הנתונים מצביעים על כך שהגורם העיקרי לתאונות עבודה הוא חוסר מודעות של העובדים בנוגע לסיכונים המצויים בסביבת העבודה שלהם והיעדר הקפדה על כללי הזהירות. על המעסיק מוטלת מרבית האחריות ליצור סביבת עבודה בטוחה ולהגן על העובדים מפני תאונות עבודה אפשריות, ועל כן תקנות ארגון הפיקוח על העבודה (מסירת מידע והדרכת עובדים), תשנ"ט-1999 קובעות כי על המעסיק לקיים הדרכת בטיחות לעובדים. הדרכה זו מועברת על ידי ממונה בטיחות בעבודה שהינו מוכשר ומוסמך להעביר הדרכות בטיחות בעבודה על פי חוק, ובסיומה מונפקת לכל עובד תעודה המעידה כי הוא השתתף בהדרכה ועבר אותה בהצלחה, בהתאם לאישור משרד הכלכלה. בנוסף על המעסיק לוודא כי כל עובד הבין את הסיכונים הרלוונטיים לעבודתו וכי הוא בקיא דיו בנושאים שהועברו במסגרת ההדרכה, בהתאם לתפקידו ולסיכונים אשר להם הוא חשוף. על המעסיק לחזור ולקיים הדרכת בטיחות כאמור בהתאם לצורכי העובדים ולפחות אחת לשנה. 

הדרכות בטיחות בעבודה


מה כוללת הדרכת הבטיחות בעבודה ?

במסגרת הדרכות הבטיחות לעובדים נלמדים הנושאים הבאים:

– מושגי יסוד בבטיחות וגיהות

– חוקים ותקנות

– בטיחות בעבודה – הגורם האנושי

– האחריות לניהול בטיחות במפעל

– ציוד מגן אישי: נעליים, כפפות, משקפיים, כובע, מגיני אוזניים ועוד

– בטיחות בסביבת העבודה

סיכוני נפילה מגובה

בטיחות אש

– סיכוני רעש

– סיכוני חשמל

בעיות ארגונומיה

– עבודה בסביבת חומרים מסוכנים

רצוי כמובן להתאים את ההדרכה לדרישות הלקוח ולמאפייני העבודה במקום.

הבטיחות שלכם - המומחיות שלנו

חברת "ליאור בטיחות" מעניקה שירות מקצועי בכל תחומי הבטיחות הקשורים לסביבת העבודה. צוות העובדים של החברה כולל ממוני בטיחות ומהנדסים מקצועיים המתמחים במתן שירותים ופתרונות בתחום ההנדסה והבטיחות. החברה מעניקה פתרונות חכמים ויצירתיים לכל בעיה ובקשה, תוך הצבת סטנדרטים גבוהים ומקצועיות חסרת פשרות ותוך הקפדה על יעילות ויושרה. מאות לקוחות מכל רחבי הארץ הבוחרים בחברת "ליאור בטיחות" פעם אחר פעם הם ההוכחה כי החברה היא מהמובילות והמבוקשות בתחומה. זקוקים לשירותי ממונה בטיחות או הדרכות בטיחות? המומחים שלנו יגיעו עד אליכם ויעניקו לכם את השירות הטוב והיעיל ביותר.

חובתו של המעסיק לקיים הדרכת בטיחות לעובדים. בהתאם לתקנות ארגון הפיקוח על העבודה (מסירת מידע והדרכת עובדים), על עובדי החברה או המפעל לקחת חלק בהדרכות אלו – כדי שיוכלו להפעיל את הציוד לאחר קבלת הדרכה בדבר הפעלה ואחזקה וכן תהליכי עבודה במקום. על העובדים להיות מודעים לסיכונים בתחנת העבודה שבו הם מועסקים. כמו כן, בזכות הדרכה זו הם יוכלו להתנהל עם החומרים המסוכנים בצורה בטיחותית או לבצע עבודה בגובה בבטיחות ובמקצועיות. כך או כך, כדי לקבל מידע נוסף על הדרכות אלו, אתם מוזמנים לפנות אל חברת "ליאור בטיחות". חברה זו מתמחה בשירותי ייעוץ והדרכה במגוון תחומי הבטיחות בעבודה.

הדרכת בטיחות לעובדים: דגשים שונים

על מנת ליצור סביבת עבודה בטוחה, סביבה אשר תבטיח את בריאותו של העובד ותמנע סיכונים מיותרים, חשוב להעביר הדרכות בטיחות. נדגיש כי מחקרים רבים מצביעים על יתרונות הדרכות אלו – כאשר בסיומן עובדים רבים מקפידים על כללי הזהירות בשטח העבודה.

נושאי ההדרכות האלו כוללים, בין היתר, הדרכת כיבוי אש, קורס עבודה בגובה, שימוש נכון בציוד אישי, קורס חומרים מסוכנים, קורס מלגזנים, תרגול של נהלי העבודה הבטוחים כמו גם הדרכות בטיחות ייחודיות המותאמות לדרישות המעסיק והארגון.

כך או כך, בבואכם להתעניין בהדרכות אלו, יש ליצור קשר עם חברה מקצועית; חברה המספקת צוות מדריכים מיומנים ומנוסים. לרוב, מדריכים אלו הינם יועצים וממוני בטיחות או מהנדסים. במילים אחרות, אנשי מקצוע בעלי הכשרה רלוונטית והבנה מעמיקה בתחום הבטיחות והגהות. בהמשך, יהיה עליכם לקבוע את סוג הדרכת הבטיחות הרלוונטית – החל מהדרכת אש, הדרכה בגובה, הדרכת ארגונומיה לצד הדרכות אחרות.

הדרכת בטיחות לעובדים - עבודה בסטנדרט גבוה ויחס אישי

מהי משמעות המושג: בטיחות לעובדים? כיצד ניתן למנוע תאונות עבודה ומחלות מקצוע? מה כוללות הדרכות אש? זאת ועוד, תוכלו ללמוד בהכשרות אותן מעבירה חברת "ליאור בטיחות". חברה זו, אותה מנהל ליאור מקדש, מתמחה בהטמעת הרגלי עבודה מקצועיים, מרשימים ומתקדמים המותאמים לתקנות בטיחות בעבודה בישראל. כמו כן, צוות עובדי החברה פועלים תוך שמירה על סטנדרט חסר פשרות, מתן פתרונות טכנולוגיים איכותיים ומספקת יחס אישי ואדיב.

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

דילוג לתוכן