קורס עבודה בגובה

מהו קורס עבודה בגובה?

על פי תקנות הבטיחות בעבודה (עבודה בגובה), הגדרתה של קורס עבודה בגובה היא כל עבודה שבגינה עלול העובד ליפול מגובה העולה על 2 מטרים. עבודה בגובה עשויה להתבצע על גבי סוגים שונים של משטחים, כגון קורס עבודה בגובה על סולמות, קורס עבודה בגובה על גגות, קורס עבודה בגובה על קונסטרוקציה, קורס עבודה בגובה על פיגומים, קורס עבודה בגובה על במת הרמה, קורס עבודה בגובה על סל הרמה וקורס עבודה בגובה בחלל מוקף וכן בסביבת בורות או מכלים שניתן ליפול לתוכם. בין העובדים המבצעים עבודה בגובה ניתן למנות עובדי בניין , טכנאי מזגנים, מרחיקי יונים, מתקיני צלחות לוויין ועוד.

הדרכת עבודה בגובה

תקנות הבטיחות בעבודה (עבודה בגובה) מחייבות כיום הן את העובדים והן את המעסיקים להשתתף בהדרכת עבודה בגובה. מעסיק העובר על החוק בעניין זה צפוי לקנס גבוה במיוחד.

חברת "ליאור בטיחות" מספקת שירות של קורס עבודה בגובה בכל רחבי הארץ. הקורס מתקיים בבית העסק של הלקוח או במטה חברת "ליאור בטיחות", לפי בחירת הלקוח, והוא כולל מפגש אחד הנמשך בין ארבע לשמונה שעות (בהתאם לנושא ההדרכה). בין הנושאים הנלמדים בקורס: עבודה בתוך מקום מוקף (בור או מיכל), עבודה על קונסטרוקציה, עבודה על סולמות, צמ"א (ציוד מגן אישי) המיועד לעבודה בגובה.

בכל חברה שעובדיה מבצעים עבודה בגובה מחויבים דרגי ההנהלה – בעל החברה, מנהל החברה, מנהל העבודה ומנהל הפרויקט – להשתתף בקורס עבודה בגובה. במסגרת קורס זה המשתתפים לומדים כיצד עובדים בצורה נכונה ובטוחה הן בגובה וכן מתחת לפני האדמה.

קורסי עבודה בגובה לא מבצעים אצל כל אחד.

חברת "ליאור בטיחות" מעבירה קורסי עבודה בגובה לעובדים. הקורסים מורכבים הן מחלק תאורטי והן מחלק מעשי. החלק התאורטי כולל צפייה במצגות, תמונות וסרטונים, תוך ניתוח מקרי תאונות עבודה והסקת מסקנות כיצד יש לעבוד באופן בטוח כדי למנוע תאונות כאלו. בחלק המעשי לומדים המשתתפים מהו ציוד המגן המיועד לעבודה בגובה, כיצד להתאימו במדויק לעובדים וכיצד לעבוד עימו על גגות, סולמות, פיגומים ועוד. בסיום הקורס מקבלים המשתתפים אישור עבודה בגובה, המאפשר להם להעסיק עובדים במקומות גבוהים העולים על שני מטרים.

תלמיד בקורס עבודה בגובה

הדרכות עבודה בגובה - מקצוענים עד הגג

חברת "ליאור בטיחות" היא חברה ותיקה ומקצועית אשר הוקמה על ידי ליאור מקדש, מתמחה בתחומי בטיחות בעבודה ובהדרכות בטיחות. החברה מספקת שירותי ייעוץ בטיחות וכן הדרכות בטיחות, וביניהן הדרכות עבודה בגובה, לחברות, מוסדות וארגונים בכל רחבי הארץ. ההדרכות מועברות על ידי ממוני בטיחות מקצוענים ומנוסים.
מאות לקוחות החברה מהמגזר העסקי והציבורי כאחד נהנים משירות מקצועי, אמין ואיכותי במחיר חסר תחרות.

זקוקים לשירותי הדרכה בגובה? התקשרו לחברת "ליאור בטיחות" ולקבל הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד.

מטרתו של קורס עבודה בגובה הוא להדריך את המשתתפים כיצד לפעול באופן הבטוח והמקצועי ביותר. בהתאם לתקנות הבטיחות בעבודה, עובדים אשר סביבת עבודתם הינה 2 מטרים ומעלה, צריכים לעבור הדרכות עבודה בגובה. לאורך הכשרה זו, ניתן יהיה לרכוש כלים משמעותיים בכל הנוגע אל עבודה בגובה על סולמות, גגות, במות הרמה, פיגומים ועוד. לשם קבלת מידע נוסף על כך, אתם מוזמנים לפנות אל חברת "ליאור בטיחות". חברה זו הינה מהמובילות בארץ בתחום תכניות הבטיחות וההדרכות – ואף פועלת לצד ארגונים רבים ברחבי הארץ.

נקודות עיקריות על קורס עבודה בגובה

לאורך השנים האחרונות, הולכת וגוברת המודעות בכל הקשור אל עבודה בגובה והסיכונים שעבודה זו כוללת. בהתאם, כדי שניתן יהיה לצמצם ככל הניתן את הסיכונים ואף למנוע אותם מלכתחילה, על כל עובד בשטח הגבוה מ-2 מטרים להשתתף בקורס עבודה בגובה.

כאשר אנו מדברים על קורס עבודה בגובה, הכוונה היא לקורס מקיף ומקצועי אשר ילמד אתכם כיצד לעבוד נכון בגובה, מהן תקנות העבודה בגובה ועוד. כמו כן, רשאים להשתתף בקורס זה עובדים מתחומי עיסוק שונים: החל ממתקיני גגות רעפים, עובדים המתמחים בהתקנת קונסטרוקציות ובהרכבתן, עובדים בחללים מוקפים ועוד.

במסגרת הקורס, ילמדו המשתתפים, בין היתר, על הסכנות המרכזיות בזמן העבודה. בנוסף, ניתן יהיה ללמוד על ציוד ההגנה האישי של העובדים ועל השפעת הגורמים האנושיים על תאונות. כמו כן, נדגיש כי על עובדים אלו לקבל אישור עבודה בגובה – במקרים בהם העבודה מתבצעת על סולמות בגובה של למעלה מ-2 מטר, בעת התקנת גגות, התקנת פיגומים וכן הלאה.

קורס עבודה בגובה - לפעול באחריות רבה

חשיבותה של הדרכה בגובה היא רבה. שכן כך ניתן יהיה להכשיר עובדים חדשים לפעול באחריות ובבטיחות – תוך צמצום תאונות העבודה והנפילות. לשם קבלת מידע נוסף על קורס זה, ניתן ליצור קשר עם חברת "ליאור בטיחות".

הדרכות עבודה בגובה מיועדות לעובדים בגובה של למעלה מ-2 מטרים – וכאשר ישנה סכנה לנפילה. כך, באמצעות הכשרה חשובה זו, ניתן יהיה לקבל את הכלים המרכזיים כדי לפעול בבטיחות, באחריות וכמובן – לצמצם ככל הניתן את תאונות העבודה. את קורס עבודה בגובה יעבירו מדריכים מקצועיים בהתאם לתקנות הבטיחות בעבודה (עבודה בגובה) ובסיומה יקבלו המודרכים אישור עבודה בגובה. לשם קבלת מידע נוסף על הדרכה בגובה, ניתן לפנות אל חברת "ליאור בטיחות". חברה זו, אותה מנהל ליאור מקדש, מעבירה מגוון הדרכות בתחום הבטיחות: החל מהדרכה בגובה וכן רענון עבודה בגובה למי פג תוקף (עד שנתיים) קורס עבודה בגובה.

הדרכות עבודה בגובה: מה חשוב לדעת?

בבואנו לצאת ליום עבודה חדש, עלינו להיות סמוכים ובטוחים כי אנו מחזיקים בהכרה המתאימה והמקיפה ביותר לשם כך. במילים אחרות, ובין אם מדובר בעבודה בגובה של למעלה מ-2 מטרים, כמו גם עבודה  בגובה כוללת עיסוק בפיגומים נייחים או ממוכנים, עבודה על גגות, על סולמות ארוכים, על מבני מתכת, על במות מתרוממות ועוד – חשוב ביותר להשתתף בהדרכה בנושא קורס עבודה בגובה.

כאשר אנו מדברים על הדרכות עבודה בגובה, מדובר בהכשרות מקיפות לאורכן תלמדו למשל על הציוד הדרוש. איזה ציוד דרוש לעבודה בגובה? החל מקובע מגן, נעלי בטיחות, רתמת גוף, בולם נפילה מונחה, בולם נפילה נסוג מערכת מיקום ותמיכה, חבלים למערכת קו חיים ועוד.

מעבר לכל זאת, נדגיש כי על אנשים העובדים בגובה לעבור קורס ריענון אחת לשנתיים. הדרכה זו תכלול לימודים עיוניים ומעשיים. כל זאת, כולל תרגול של הציוד. כמו כן, בסיומה של כל הדרכה מסוג זה, יקבלו המשתתפים כרטיס המאשר את השתתפותם בקורס עבודה בגובה – ואת הסמכתם לעבודה.

הדרכות עבודה בגובה - הפתרונות המתקדמים בתחום

באמצעות הדרכות עבודה בגובה, תוכלו לפעול במקצועיות ובהבנה הדרושה. מעוניינים לעבור הדרכה או קורס ריענון בתחום זה? כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם חברת "ליאור בטיחות". צוות עובדי החברה כולל ממוני בטיחות, יועצי בטיחות ומהנדסים מיומנים ומנוסים. בזכותם, תוכלו לקבל את הפתרונות, הייעוץ וההדרכה המתקדמת ביותר.

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן