תוכנית לניהול בטיחות

מהי תוכנית לניהול בטיחות?

מטרת תקנות תוכנית לניהול בטיחות היא לקבוע את קיומה של תכנית שיטתית פרואקטיבית לניהול הבטיחות במקום העבודה. בכל מפעל בו מועסקים מעל 50 עובדים חלה חובה לגבש תוכנית שנתית לניהול בטיחות. מטרת התוכנית היא לקבוע שיטה פרואקטיבית לניהול הבטיחות במקום העבודה ולצמצם ככל הניתן מקרים של תאונות עבודה ומחלות מקצוע. את תוכנית הבטיחות יש לעדכן אחת לשנה לפחות וכן בכל מקרה בו חל שינוי מהותי בדרכי הפעולה והעבודה במקום העבודה.

תוכנית לניהול בטיחות

מה כוללת התוכנית לניהול בטיחות?

התוכנית לניהול בטיחות כוללת בין היתר את תיאור מקום העבודה, מדיניות הבטיחות והבריאות בו, ניהול הסיכונים במקום העבודה (סקר סיכונים), ניהול תוכנית שנתית להדרכות בנושא בטיחות ובריאות תעסוקתית, בדיקות תקופתיות לציוד וחומרים, בדיקות רפואיות תעסוקתיות לעובדים רלוונטיים, קביעת הרשאות וחידושן, פעילות ומשימות שונות לקידום הבטיחות במקום העבודה, רשימת נוהלי עבודה הנוגעים לבטיחות ובריאות תעסוקתית וכן תיאור מערך הבטיחות והבריאות התעסוקתית במפעל.

סקר הסיכונים הוא חלק מהותי מהתוכנית לניהול הבטיחות. במסגרת הסקר מבוצעים ניתוחי סיכונים במשימות ותהליכים ונערכות פעולות יזומות לאיתור מפגעים. כמו כן נערכים ניטורים סביבתיים הכוללים סקרים מקדימים ונקבעים כללים לניהול שינויים, לטיפול בממצאי ביקורת ולהפקת לקחים מתאונות שהתרחשו בעבר במקום העבודה. 

תכנית לניהול הבטיחות תכלול את הפרקים הבאים:

  1. תיאור מקום העבודה
  2. פירוט מדיניות הבטיחות והבריאות התעסוקתית של מקום העבודה
  3. תיאור מערך הבטיחות והבריאות התעסוקתית
  4. ניהול הסיכונים במקום העבודה
  5. הדרכות בטיחות ובריאות תעסוקתית
  6. בדיקות תקופתיות לציוד וחומרים
  7. ביצוע בדיקות רפואיות תעסוקתיות
  8. מתן וחידוש של היתרים, אישורים וכו' הנוגעים לבטיחות העובדים
  9. פעולות ומשימות נוספות לקידום הבטיחות במקום העבודה
  10. רשימת הוראות ונוהלי הבטיחות והבריאות התעסוקתית לרבות נהלים למצבי חירום

תוכנית לניהול בטיחות בחירום במקום העבודה

לצד גיבושה של תוכנית בטיחות נדרשים ארגונים שונים לגבש גם מערך של נושאים לטיפול באירועי חירום במקום העבודה, כגון שרפה או דליפת חומר מסוכן, ופעולות שיש לנקוט במקרים אלה.

ללכת על בטוח עם תוכנית לניהול בטיחות

חברת “ליאור בטיחות” מספקת שירותי יועץ בטיחות בעבודה וכתיבת תוכניות בטיחות במגוון תחומים עבור חברות, ארגונים ומוסדות בכל רחבי הארץ. לחברה ממוני בטיחות מקצועיים ומנוסים ומהנדסים מומחים, והיא מעניקה שירות איכותי, אמין ומקצועי במחיר חסר תחרות. 

אנו ב"ליאור בטיחות" מתמחים בין היתר בהכנת תוכניות לניהול בטיחות במקומות עבודה. אנשי המקצוע המובילים בתחום עומדים לרשותכם לצורך כתיבת תוכנית בטיחות מקיפה, מפורטת ומקצועית ביותר. מומחי החברה יגיעו עד למקום העבודה שלכם ויכינו עבורכם את התוכנית בצורה מקיפה ומקצועית במיוחד. אם יש לכם צורך בהכנת התוכנית לניהול הבטיחות, זה הזמן ליצור קשר עם המומחים של "ליאור בטיחות" ולקבל שירות מקצועי ואמין לצד יחס אישי ומחיר אטרקטיבי.

בזכות תוכנית לניהול בטיחות מוקפדת ומקיפה, עובדי הארגון יוכלו לפעול בהתאם – ולשמור על סביבת עבודה בטוחה ובריאה. תוכנית משמעותית זו כוללת, בין היתר, את איתור וניהול הסיכונים, הקמת מערך הבטיחות והבריאות בחברה, ביצוע בדיקות רפואיות תעסוקתיות ועוד. מעוניינים גם אתם להנחיל תוכנית לניהול הבטיחות במקום עבודתכם? מוזמנים לפנות עוד היום אל חברת "ליאור בטיחות". חברה זו מספקת שירותי ייעוץ והדרכה במגוון תחומי הבטיחות בעבודה. כמו כן, את החברה הקים ומנהל ליאור מקדש – המחזיק בניסיון בהכנת תוכנית בטיחות אש, תכנית ארגון בטיחותי של אתר בניה ובביצוע סקר סיכונים וניהול סיכונים עבור ארגונים רבים בארץ.

דגשים חשובים על תוכנית לניהול בטיחות

בשנים האחרונות אישרה וועדת העבודה, הרווחה והבריאות מספר תקנות בתחום ניהול הבטיחות אשר מופיעים בתקנות ארגון הפיקוח על העבודה (תוכנית לניהול הבטיחות). בזכות תקנות אלו חברות וארגונים רבים מצליחים לשמור ולפקח על כלל פעולות הבטיחות – תוך שמירה על סביבת עבודה מוקפדת.

בהתאם, כדי שתוכלו גם אתם לקיים כל זאת בחברה שלכם, מומלץ לשתף פעולה עם חברת "ליאור בטיחות". בהתאם, צוות המומחים של החברה יוכל להקים תכנית לניהול בטיחות. למעשה, בזכות תוכנית זו תוכלו לקחת את המושכות לידיים – ולהטמיע נהלים משמעותיים במקום העבודה.

תוכנית לניהול בטיחות כוללת בתוכה מספר שלבים מרכזיים. ראשית, בהתאם לתיאור מקום העבודה, כמו גם הצגת מדיניות הבטיחות ומערך הבריאות שלו, ניתן לבצע את השלב: ניהול הסיכונים בשטח המדובר. בהתאם לכך, ניתן יהיה להעביר לעובדים הדרכות בטיחות ובריאות תעסוקתית. כמו כן, חשוב להיות עם היד על הדופק – ולבצע בדיקות תקופתיות לחומרים ולציוד, לצד בדיקות רפואיות לצוות העובדים.

לערוך תוכנית בטיחות מוקפדת

אין ספק, עריכת תוכנית בטיחות לצורך ניהול הבטיחות הינה חשובה. זאת משום שבזכותה ניתן לקבוע רשימת הוראות ונהלים בטיחותיים במקום העבודה, כמו גם לבצע פעולות רבות נוספות. כך המעסיקים יוכלו לשמור על הבטיחות במקום – ובייחוד על העובדים שלהם. לשם בניית תוכנית מדויקת ומקצועית, יש ליצור קשר עם חברת "ליאור בטיחות". חברה זו מתמחה בהטמעת הרגלי עבודה נכונים בהתאם לתקנות העבודה בארץ.

פוסטים קשורים

סקר סיכונים בעבודה

סקר סיכונים בעבודה

ניהול סיכונים בעבודה (סקר סיכונים) הוא תהליך רב-שלבי מקצועי להערכה ובקרה של סיכונים

סקר סיכונים

סקר סיכונים

בכל מקום עבודה באשר הוא חשופים העובדים לסיכונים שונים. סיכונים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן