סקר סיכונים

בית » ממונה בטיחות » סקר סיכונים

מהו סקר סיכונים?

בכל מקום עבודה מצויים סיכונים שונים, בין אם מדובר על סיכונים בטיחותיים, סיכונים סביבתיים, סיכונים הקשורים בתפעול או סיכונים בריאותיים. חברת "ליאור בטיחות" מתמחה בהכנת תוכנית לניהול בטיחות ובעריכת סקר סיכונים, בו מפורטים כל הסיכונים והמפגעים המצויים במקום העבודה וכן הדרכים לנטרולם. ממונה בטיחות מקצועי מטעם חברת "ליאור בטיחות" מגיע למקום העבודה, בוחן את הסיכונים המצויים בו ובהתאם לכך עורך סקר סיכונים מקיף ומגיש אותו למנהלי החברה ומנהלי העבודה לצורך הטמעת מסקנות הסקר.

סקר הסיכונים כולל כמה שלבים:

1. זיהוי גורמי הסיכון – איתור של הגורמים המהווים פוטנציאל לפגיעה בעובדים, בציוד או בסביבה.

2. הערכת סיכונים – קביעת רמת הסיכון של כל אחד מגורמי הסיכון שזוהו בשלב הראשון, וזאת על פי הסבירות להתרחשותו וחומרת הפגיעה הצפויה.
 

3. בקרת סיכונים – פירוט האמצעים שיש לנקוט כדי למזער את הסיכונים או אף לנטרל אותם במידת האפשר.

4. מעקב ופיקוח – נוהלי מעקב אחר יישום הדרישות שפורטו בשלב 3 ובחינת יעילותן.

סקר סיכונים במקום העבודה

חקירת תאונות עבודה

מדי יום מתרחשות ברחבי הארץ תאונות עבודה, ולעיתים, לצערנו,  הן אף מסתיימות במוות. למעשה ניתן לומר כי כל עובד, בכל מקום עבודה ובכל רגע נתון, חשוף לסכנה של תאונת עבודה. תאונת עבודה נחשבת לכל פגיעה אשר נגרמה לעובד במהלך העבודה (למשל עובד שנפל מפיגום, נגר שנחתך ממסור, נהג מלגזה שעשה תאונה בשטח המפעל) וכן כל פגיעה שנגרמה לעובד עקב עבודתו (למשל עובד שחלה עקב חשיפה לחומרים מסוכנים או עובד ששמיעתו נפגעה עקב חשיפה לרעש לא מבוקר).

במידה ובמקום העבודה שלכם אירעה תאונת עבודה, חשוב לחקור את האירוע כדי להפיק ממנו את הלקחים הראויים ולמנוע הישנות שלו. ממונה בטיחות מטעם חברת "ליאור בטיחות" יגיע לבקשתכם למקום העבודה ויחקור את נסיבות התאונה. בתום התחקיר יגיש לכם דו"ח מפורט עם ממצאים ומסקנות וידריך אתכם בנוגע לצעדים שיש לנקוט על מנת למנוע הישנות של תאונה מעין זו.

אנחנו מקצוענים גם בתחום סקר הסיכונים

חברת "ליאור בטיחות" הוקמה על ידי ליאור מקדש, מומחה לבטיחות בעבודה ובעל ניסיון רב בתחום. חברתנו מתמחה במתן ייעוץ והדרכות בטיחות בעבודה במגוון תחומים. לחברה צוות מקצועי הכולל ממוני בטיחות, מנהלי עבודה ומהנדסים, המעניקים שירות למאות מפעלים, מוסדות וארגונים ברחבי הארץ. השירות המקצועי והאמין, העמידה לצד הלקוחות והמחיר האטרקטיבי הם שהופכים את "ליאור בטיחות" לחברה מובילה בתחומה. אם יש לך צורך בשירות מקצועי של ממונה בטיחות, זה הזמן ללכת על בטוח וליצור קשר עם "ליאור בטיחות".

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

דילוג לתוכן