ארגון אתר בנייה | תכנית ארגון בטיחותי של אתר בניה

תוכנית ארגון בטיחות של אתר בנייה

העובדים באתר בנייה חשופים לסכנות בטיחותיות ייחודיות הנובעות מכך שסביבת העבודה משתנה בעקביות עם התקדמות העבודה באתר. על מנת לשמור על בטיחותם של העובדים באתרי הבנייה נדרשים במקרים רבים המעסיקים באתרים אלו להכין תוכנית ארגון בטיחות של אתר בנייה. הנחיות להכנת תכנית ארגון בטיחותי של אתר בניה חלה על אתרי בנייה בהם מועסקים מעל 50 עובדים, אתרים בהם הגובה הסופי של המבנה עולה על 25 מטרים, אתרים בהם מוצבים שני עגורני צריח ויותר וכן אתרים בהם העבודה מתבצעת בתחומי מפעל תעשייתי ולא קיימת הפרדה בין סביבת העבודה ליתר שטח המפעל.

בטיחות באתר בניה


מה כוללת תוכנית ארגון בטיחות של אתר בנייה?

תוכנית ארגון בטיחות של אתר בנייה כוללת את הרכיבים הבאים:

  • גידור ושילוט המקום: על כל שטח האתר להיות מגודר ומשולט, כדי להגן על הציבור העובר במקום ולמנוע כניסת עוברי אורח לאתר.
  • דרכי מעבר: באתרי בנייה קיימת תנועה של בני אדם לצד תנועה של כלי רכב, ציוד מכני ומתקנים שונים. יש לבצע תכנון של דרכי המעבר של כלי הרכב וכד' כדי ליצור הפרדה בין דרכי המעבר שלהם לבין דרכי המעבר המיועדות לבני אדם.
  • סימון מסילות עגורנים ומתקני הרמה: הגדרת מיקומם של מתקנים אלו יכולה לסייע בהגנה על העובדים במקום.
  • שטחי אחסון, מחסנים ומבנים זמניים: חלק ניכר מחומרי הבנייה מאוחסנים באתר הבנייה, ובנוסף קיימים בו מבנים המיועדים לעבודות מסוימות המתבצעות באתר, כגון מנהלה, שירותי עובדים, מחסנים ועוד. יש לוודא כי הגישה למקומות האלו קלה ובטוחה בכל שלבי העבודה.
  • תנאים מקומיים נוספים: חשוב להביא בחשבון את רשת החשמל, מפלס מי התהום, מערכות המים ומערכת הביוב, כבישים ודרכים ציבוריות וכל הגורמים הספציפיים הקיימים באתר הבנייה.
  • מרכיבים נוספים: סקר סיכונים פוטנציאליים, פירוט של אמצעי הבטיחות המיוחדים הנדרשים לתהליכים השונים, ניהול ביקורת לאיתור מפגעי בטיחות ודרכים לסילוקם, נוהלי תחזוקת ציוד וכלים ובדיקתם וניהול רשימות מעקב של הבדיקות, נוהלי תיאום ארגוניים בין הקבלן הראשי ליתר הקבלנים, תוכנית ביצוע הדרכות בטיחות, תרגול נוהלי חירום (מתן עזרה ראשונה, נוהלי פינוי נפגעים וכו').

תוכנית ארגון בטיחות של אתר בנייה, מקצוענות בשירות הבטיחות

חברת "ליאור בטיחות" נוסדה על ידי ליאור מקדש, מומחה בבטיחות בעבודה ובהדרכות בטיחות. החברה מספקת שירותי יועץ בטיחות וכתיבת תוכניות בטיחות במגוון תחומים עבור חברות, ארגונים ומוסדות בכל רחבי הארץ. לחברה ממוני בטיחות מקצועיים ומנוסים ומהנדסים מומחים, והיא מעניקה שירות איכותי, אמין ומקצועי במחיר חסר תחרות. החברה שמה לה למטרה להביא לשינוי תודעתי בכל הקשור בבטיחות במקומות עבודה בכלל ובאתרי בנייה בפרט, וזאת על מנת למנוע מקרים של תאונות עבודה.

אנו ב"ליאור בטיחות" מספקים בין היתר שירות של כתיבת תוכנית ארגון בטיחות של אתרי בנייה עבור אתרי בנייה בכל רחבי הארץ. המקצוענות, האיכות והידע הרב הופכים את "ליאור בטיחות" לחברה מבוקשת בתחום זה. אם יש לך צורך בהגשת תוכנית ארגון בטיחות של אתר בנייה, זה הזמן ללכת על בטוח ולהתקשר ל"ליאור בטיחות".

פוסטים קשורים

סקר סיכונים בעבודה

סקר סיכונים בעבודה

ניהול סיכונים בעבודה (סקר סיכונים) הוא תהליך רב-שלבי מקצועי להערכה ובקרה של סיכונים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן