הדרכת כיבוי אש | בטיחות באש

מדוע יש לקיים הדרכת כיבוי אש תקופתיות במקום העבודה ?

אחת הסכנות הגדולות ביותר הן בסביבת העבודה והן בסביבה הביתית היא דלקה הפורצת במפתיע ומאיימת לפגוע בנפש וברכוש. רוב הפגיעות הנגרמות כתוצאה מדלקה נובעות משאיפת עשן. העשן הרעיל החודר אל דרכי הנשימה עלול להוביל לחנק ואף למוות. כיוון שכך מחויב כל מעסיק בכל מקום עבודה, ובמיוחד במפעלי תעשייה, לקיים אחת לשנה לפחות הדרכת כיבוי אש לעובדים, שבמסגרתה ילמדו העובדים כיצד ניתן למנוע דלקה וכיצד יש לפעול במקרה שפרצה דלקה. ההדרכה צריכה לכלול הן חומר תאורטי והן תרגול מעשי.

הדרכת כיבוי אש

התכנים הנלמדים בהדרכת בטיחות באש

חברת "ליאור בטיחות" מתמחה בהדרכות בטיחות במגוון תחומים, וביניהם בתחום בטיחות אש. הדרכות בטיחות האש מועברות על ידי יועץ בטיחות אש מוסמך מטעם שירותי הכיבוי וההצלה ובעל ניסיון רב בתחום, והן כוללות לימוד של חומר תאורטי לצד תרגול מעשי.

נושאי הלימוד התאורטי: הכרת הסיבות והגורמים להצתת אש, סוגי דלקות שוניםהתנהגות עשן וחום, מערכות לגילוי וכיבוי אש (מטפים, ספרינקלרים, עמדות כיבוי ועוד), כללי התנהגות בזמן דלקה, בטיחות בחשמל ומניעת שרפות הנגרמות עקב תקלות חשמל ועוד.

התרגולים המעשיים: שימוש בציוד מגן בזמן שרפה, שיטות שונות לכיבוי, כגון בידוד, קירור והשנקה, התמודדות עם מצבי חירום ופינוי אנשים בעת חירום.

בטיחות אש לומדים מהמומחים

חברת "ליאור בטיחות" נוסדה על ידי ליאור מקדש, מומחה בבטיחות בעבודה ובהדרכות בטיחות לעובדים. החברה מעסיקה ממוני בטיחות, מנהלי עבודה ומהנדסים מובילים בתחומם, המעבירים מגוון רחב של הדרכות בטיחות בתחומים שונים בכל רחבי הארץ. חברת "ליאור בטיחות" מעניקה שירות מקצועי, אמין ואיכותי ובמחיר חסר תחרות.

אם יש לך צורך בהדרכת בטיחות אש, זה הזמן ללכת על בטוח ולהתקשר לחברת "ליאור בטיחות".

הדרכת כיבוי אש תתבצע על ידי אנשי מקצוע; גורמים מקצועיים בעלי ההכשרה, הניסיון וההבנה המעמיקה הדרושה לצורך ביצוע המשימה. בארץ חמה כמו ישראל, המודעות להיווצרותן של שריפות היא גבוהה. בהתאם, חברות וארגונים רבים מקיימים הדרכות לעובדיהם בתחום כיבוי האש. כך ניתן יהיה להתמודד עם מגוון הסיכונים הקיימים – ואף לצמצם מצבים מורכבים ככל הניתן. מעוניינים גם אתם בקבלת הדרכת בטיחות אש ? יש לפנות אל חברת "ליאור בטיחות". חברה זו, אשר הוקמה ומנוהלת על ידי ליאור מקדש, מתמחה במתן שירותי ייעוץ והדרכה בכלל תחומי הבטיחות בעבודה.

אם יש לך צורך בהדרכת בטיחות אש, זה הזמן ללכת על בטוח ולהתקשר לחברת "ליאור בטיחות".

על הדרכת כיבוי אש

כאמור, ישראל הינה מדינה חמה ביותר, בה חודשי הקיץ נמשכים הרבה מעבר למקובל. בהתאם, הסכנה כי ייווצרו שריפות לאורכה ולרוחבה הינה ממשית. מעבר לכך, ניתן לראות יותר ויותר חברות וארגונים בארץ המבקשים להעריך את ההיתכנות לקיומן של שריפות. אחת הדרכים המשמעותיות לכך כוללת העברת הדרכות כיבוי אש לעובדים.

כאשר אנו מדברים על הדרכות בתחום בטיחות באש, הכוונה היא  למענה מקצועי ומקיף עבור מגוון סיכוני האש. מעבר לכך, הדרכות בטיחות אלו מלמדות את המשתתפים כיצד להתמודד במקרה של שריפה – ואף איך למנוע אותה.

הדרכת בטיחות בתחום האש כוללות מגוון רחב של נושאים: החל מנתונים כלליים על תאונות עבודה בארץ, משולש האש – כלומר הגורמים השונים המובילים לבעירת אש, דרכי כיבוי האש, מהן המערכות לגילוי ולכיבוי האש, תרגול כיבוי האש ואף מידע חשוב על הבטיחות בחשמל.

הדרכת כיבוי אש - להתמודד כראוי במצבים של דליקה

ישנן דרכים רבות לגרום לסביבת העבודה שלנו להפוך לבטוחה ובריאה. אחת מהן כוללת ביצוע נהלי הבטיחות באש. כדי שניתן יהיה להתעמק בנושא זה היטב, כמו גם לתרגל אותו בפועל, מומלץ לשתף פעולה עם חברת "ליאור בטיחות". במסגרת ההדרכה בתחום בטיחות באש, חברה זו תלמד את המשתתפים כיצד למנוע את היווצרותה של שריפה. כמו כן, בזכות הדרכה זו ניתן יהיה להתמודד כראוי במקרים בהם פרצה דליקה.

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן