הדרכת כיבוי אש | בטיחות אש

אחת הסכנות הגדולות ביותר היא דלקה הפורצת במפתיע ומאיימת לפגוע בנפש וברכוש. רוב הפגיעות הנגרמות כתוצאה מדלקה נובעות משאיפת עשן. העשן הרעיל החודר אל דרכי הנשימה עלול להוביל לחנק ואף למוות. במקרה של אירוע שריפה תגובה מהירה היא קריטית לצורך ניהול ושליטה עליה ולמניעת התפשטותה. תרגול נכון והיכרות עם אמצעי הכיבוי השונים עשויים למנוע אבדות בנפש וברכוש. כיוון שכך החוק קובע כי על כל מעסיק לקיים אחת לשנה הדרכת כיבוי אש לעובדים. במסגרת הדרכה זו לומדים העובדים כיצד ניתן למנוע דלקה וכיצד יש לפעול במקרה שפרצה דלקה.

הדרכת כיבוי אש

התכנים הנלמדים בהדרכת כיבוי אש

חברת "ליאור בטיחות" מתמחה בהדרכות בטיחות במגוון תחומים, וביניהם בתחום בטיחות האש. הדרכת בטיחות האש מועברת ע"י ממונה בטיחות אש מוסמך מטעם שירותי הכיבוי וההצלה ובעל ניסיון רב בתחום. ההדרכה כוללת לימוד של חומר תאורטי לצד תרגול מעשי, והיא מלווה בסרטונים, מצגות וניתוחי מקרים. בתום ההדרכה מקבלים המשתתפים אישור על השתתפותם בהדרכה.

נושאי הלימוד התאורטי: הכרת הסיבות והגורמים להצתת אש, סוגי דלקות שונים, התנהגות עשן וחום, מערכות לגילוי וכיבוי אש (מטפים, ספרינקלרים, עמדות כיבוי ועוד), כללי התנהגות בזמן דלקה, בטיחות בחשמל ומניעת שרפות הנגרמות עקב תקלות חשמל ועוד.

התרגולים המעשיים: שימוש בציוד מגן בזמן שרפה, שיטות שונות לכיבוי, כגון בידוד, קירור והשנקה, התמודדות עם מצבי חירום ופינוי אנשים בעת חירום.

בטיחות אש לומדים מהמומחים

חברת "ליאור בטיחות" נוסדה ע"י ליאור מקדש, מומחה בבטיחות בעבודה ובהדרכות בטיחות לעובדים. החברה מעסיקה ממוני בטיחות ויועצי בטיחות, המעבירים הדרכות בטיחות בתחומים שונים בכל רחבי הארץ. חברת "ליאור בטיחות" מעניקה שירות מקצועי, אמין ואיכותי ובמחיר חסר תחרות.

אם יש לך צורך בהדרכת בטיחות אש, זה הזמן ללכת על בטוח ולהתקשר לחברת "ליאור בטיחות".

שירותים נוספים בתחום בטיחות האש

בנוסף להדרכות כיבוי אש לעובדים אנו בחברת "ליאור בטיחות" מספקים שירותים נוספים בתחום בטיחות האש:

  • תוכנית בטיחות אש – נספח שנוסף לגרמושקה (התוכנית האדריכלית) בשלב הוצאת היתר הבנייה. תוכנית זו כוללת פירוט נרחב של אמצעי כיבוי האש והבטיחות באש במקום. מטרתה לאפשר סיוע בהצלת חיים ובמניעת התפשטות אש במקרה של שריפה. את התוכנית יש להגיש לאישורה של רשות הכבאות וההצלה.
  • סקר סיכוני אש – לפי הוראת נציב כבאות 550, במפעלים המחזיקים בחומרים מסוכנים יש לבצע סקר סיכוני אש. מטרת הסקר היא לאתר סיכוני אש במקום העבודה, להעריך את ההסתברות להתממשותם ולהציע דרכים למזעורם.
  • תיק שטח – אוגדן המכיל את כל המידע הנוגע למערך הארגוני והבטיחותי של בית העסק. מטרתו לאפשר התארגנות מהירה של צוות החירום המקומי וכן הכנה נאותה של כוחות הכיבוי וההצלה במקרה של אירוע שריפה.
  • תיק מפעל – החוק קובע כי כל ארגון או מפעל המאחסן או עושה שימוש בחומ"ס ומוגדר כמפעל מסוכן, עליו להחזיק בתיק מפעל. תיק זה מכיל מידע המאפשר טיפול יעיל באירועי חירום מסוימים העלולים להתרחש במפעל.

את כל השירותים הללו מספקים יועצי בטיחות אש מטעם "ליאור בטיחות" שהינם בעלי הסמכה וניסיון רב בתחום.

Facebook
Twitter
LinkedIn

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

2 מחשבות על “הדרכת כיבוי אש | בטיחות אש”

  1. רוצה להמליץ על הדרכת כיבוי אש של חברת ליאור בטיחות. הדרכה מקצועית ועניינית, העובדים שלנו נתנו פידבק חיובי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן