חוות דעת מומחה בטיחות

חוות דעת מומחה בטיחות

מהי חוות דעת מומחה בטיחות? כיצד משפיעה חוות דעת מומחה בטיחות על תוצאות המשפט? מה כוללת חוות דעת של עד מומחה?  איזו חברה מספקת שירותי חוות דעת מומחה בטיחות מקצועיים?

בכל עימות וקונפליקט בין שני צדדים המובאים לדיון בפני בית משפט, נדרשים השופטים להכריע בין שני צדדים. במקרים בהם יש להכריע במחלוקות הנוגעות לתאונות בטיחות, נכנס לתמונה עד מומחה המספק חוות דעת מקצועית. חוות דעת מומחה בטיחות הניתנת לבית המשפט, כוללת תיאור מפורט של נסיבות האירוע הנדון. העדות ניתנת באופן אובייקטיבי ומקצועי לחלוטין וכוללת בין היתר תיאור מפורט של נסיבות האירוע, הצגת מסמכים מקצועיים (תכניות, צילומים ושרטוטים), ניתוח של כשלים בשרשרת הקשורה לבטיחות (תכנון, ביצוע ותפעול הקשורים בצורה ישירה או עקיפה למקרה התביעה הנדון) וניתוח מדויק ומפורט של התאונה או המקרה הנידונים וכן מתן הסברים הנוגעים לאופן בו היו יכולים אולי להימנע. לחוות דעת מומחה, משמעות רבה בבואם של השופטים להכריע במשפט ולכן חשוב להיעזר בשירותיו של עד מומחה מקצועי, אובייקטיבי ובעל ניסיון רב במתן חוות דעת לבתי משפט.

חוות דעת מומחה

הכנת חוות דעת של עד מומחה בתחום הבטיחות

בטרם הגשת עדותו בבית המשפט, על עד מומחה בתחום הבטיחות, להכין את המקרה והנסיבות אשר הובילו לתוצאה בגינה הוא נדרש להעיד. כאשר מדובר על תאונת עבודה, עורך מומחה הבטיחות תחקיר מלא הכולל את שיטת העבודה במקום העבודה, גיהות ובריאות תעסוקתית במקום, עדויות ומסמכים (תכניות, שרטוטים, ממצאים בשטח הקשורים למקרה התאונה)  וכן ניתוח המקרה וזאת, לצורך הבאתם כראייה לבית המשפט על מנת לאפשר לשופטים להגיע להכרעה מאוזנת ונכונה המבוססת על העדות המקצועית ביותר.

עדות אובייקטיבית ומקצועית

במקרה של שרפה הפורצת בשטח פתוח חשוב לזהות את כיוון נשיבת הרוח ולפעול עם כיוון הרוח ולא נגדה. המרחק בין מפעיל המטפה ללהבה יהיה בהתאם לקרינת האש ולעוצמת החום. את המטפה יש לכוון אל בסיס הלהבה. כאשר עוצמת האש אינה מאפשרת להתקרב עד למרחק המאפשר פגיעה בבסיס הלהבה יש להזעיק את לוחמי האש בטלפון 102. זכרו, בכל מקרה אין להסתכן.

תפקידה של חוות הדעת המקצועית והשפעתה על החלטת השופטים

הן הצד התובע והן הצד הנתבע, מביאים עמם ברוב המקרים חוות דעת מומחה בטיחות לבית המשפט. לרוב, ידאג הצד הנתבע לחוות דעת של מומחה בטיחות על מנת להגיע להכרעה בין הצדדים. במקרים מסוימים, דואג בית המשפט בעצמו למינוי של חוות דעת משפטית מטעם עד מומחה וזאת, על מנת להשיג עליונות משפטית ולהוציא את הצדק לאור בצורה האפקטיבית והמשכנעת ביותר. לחוות דעת מקצועית, חשיבות עליונה להכרעת המשפט ולכן יש לזמן מומחים בעלי ניסיון רב וידע בתחום. הצגתם של הסברים המפרטים כיצד ניתן היה למנוע את המקרה או התאונה, הם הגורם המשמעותי ביותר שיקבע האם הנתבע הוא אחראי לכך או שמא גורם אחר. במקרים מסוימים נקבע כי המקרה היה בלתי נמנע ללא כל אשמים כלל.

שירות חוות דעת מומחה לבית המשפט – "ליאור בטיחות"

"ליאור בטיחות" היא אחת החברות המובילות במשק בתחום הבטיחות. החברה מספקת שירותי ייעוץ והדרכה בכל הקשור לתחיקה (חוקים ותקנות) בתחום הבטיחות והבריאות בתעסוקה. לחברה ניסיון רב בהענקת שירותי בטיחות בעבודה, ייעוץ והדרכות, כתיבת תכניות ניהול בטיחות, תכנית בטיחות אש, שירותי ממונה בטיחות והדרכות. החברה מתמחה במתן חוות דעת מקצועית בנושאי בטיחות לבית משפט. הידע, הניסיון והמוניטין שצברה החברה במהלך 20 שנות פעילותה, מאפשרים לה לספק שירותי חוות דעת מומחה בטיחות מקצועיים ואובייקטיביים לחברות, ארגונים ומוסדות רבים במשק וכן לבית המשפט עצמו.

מה כולל שירות מתן חוות דעת מומחה לבית המשפט של חברת "ליאור בטיחות "

  • הכנת חוות דעת מפורטת עבור הלקוח והגשתה לבית המשפט וכמו כן, השתתפות בכל הדיונים הנדרשים.
  • הצגת תיאור מפורט אודות נסיבות המקרה באופן אובייקטיבי ומקצועי
  • הצגת ראיות וממצאים מהשטח ביניהם: תמונות, צילומי וידיאו, שרטוטים, תכניות ועוד.
  • הצגת ניתוח מפורט של הפעולות אשר התבצעו בצורה כושלת והביאו להתרחשותה של תאונה או מקרה באופן עקיף או ישיר.
  • הצגתם של הסברים המפרטים כיצד היה ניתן למנוע את התאונה או המקרה והאם הנתבע אחראי למקרה או האם גורם אחר אחראי לתאונה או המקרה.

 

זקוקים לשירותי חוות דעת מומחה בטיחות? זה הזמן ליצור קשר עם המומחים שלנו ולקבל את השירות המקצועי והאובייקטיבי ביותר.

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

דילוג לתוכן