יועץ בטיחות בעבודה

בכל מקום עבודה באשר הוא חשופים העובדים לסיכונים שונים. עפ"י החוק, על המעסיק מוטלת האחריות לפעול למזעור הסיכונים הללו ולצמצום תאונות העבודה. עליו לספק לעובדיו סביבת עבודה בטוחה ותנאים אופטימליים הכוללים שיטות עבודה נכונות ואמצעי מיגון וזהירות שונים. הואיל ומרבית המעסיקים אינם מודעים לדרישות החוק בנוגע לבטיחות בעבודה ואינם בקיאים בכלל האמצעים והדרכים לשיפור הבטיחות בעבודה, רצוי להיעזר בשירותיו של יועץ בטיחות בעבודה. יועץ זה כשמו כן הוא – תפקידו לייעץ למעסיק בעניינים הנוגעים לבטיחות בעבודה.

ישנם גם יועצים המתמחים בתחומים מסוימים. כך לדוגמה יועץ בטיחות אש הוא יועץ העוסק בתחום בטיחות האש. תפקידו לייעץ למעביד בכל הנוגע לחוקים ותקנות בתחום בטיחות האש, לסייע לו להגן על העובדים מפני סיכוני אש במקום העבודה ולקדם את התודעה בנושאים אלה.

דוגמה נוספת היא יועץ בטיחות בבניה. תפקידו של יועץ זה הוא לוודא כי באתר הבניה נשמרים כל נוהלי הבטיחות וכי נעשה ניסיון תמידי לאתר מפגעים בשטח האתר ולפעול לסילוקם. עליו לוודא גם את יישומה של תוכנית ארגון אתר של אתר הבניה. כמו כן עליו לדאוג שהעובדים יעברו הדרכות בטיחות, על מנת שיכירו את כללי הבטיחות הרלוונטיים.

יועץ בטיחות

מה הן דרישות החוק בנוגע למינוי יועץ בטיחות?

יועץ בטיחות אינו תפקיד המעוגן בחוק או בתקנות. החוק אינו מחייב למנות יועץ בטיחות, ואין חובה לדווח למפקח העבודה האזורי על מינויו. כמו כן אין הגדרת תפקיד או תנאים להעסקתו של היועץ. זאת בניגוד לבעלי תפקידים אחרים בתחום הבטיחות, כגון ממונה בטיחות, נאמן בטיחות וחברי ועדת בטיחות.

עם זאת רצוי מאוד שיועץ הבטיחות יהיה בעל הכשרה של ממונה בטיחות או מהנדס בטיחות. כמו כן רצוי שהכשרתו וניסיונו יתאימו לתחום שבו הוא מייעץ.

תחומי האחריות של יועץ הבטיחות

  • לוודא כי מקום העבודה עומד בכלל דרישות החוק והתקנות בנוגע לבטיחות בעבודה.
  • לאתר סיכוני בטיחות וגיהות במקום העבודה ולפעול לסילוקם או לכל הפחות למזעורם.
  • לקבוע נהלים והוראות עבודה בנוגע לבטיחות בעבודה.
  • לקיים הדרכות בטיחות לעובדים.
  • לבצע בדיקות תקופתיות של הצמ"א של העובדים וכן של המכונות והמתקנים במקום העבודה.

ליאור בטיחות - מלווים אתכם על בטוח

חברת "ליאור בטיחות" מתמחה במתן שירותי ייעוץ והדרכה בכל תחומי הבטיחות בעבודה. לחברה צוות מקצועי רחב, הכולל ממוני בטיחות, יועצי בטיחות, מנהלי עבודה ומהנדסים. הצוות המקצועי שלנו מעניק שירות למאות מפעלים, ארגונים ומוסדות חינוך בכל רחבי הארץ. לכל העובדים הכשרה עפ"י החוק, המאפשרת להם ללוות חברות בהטמעת נוהלי בטיחות עפ"י דרישות החוק.

זקוקים לשירותי ייעוץ בטיחות? זה הזמן ליצור קשר עם "ליאור בטיחות" ולקבל את השירות המקצועי והטוב ביותר.

Facebook
Twitter
LinkedIn

פוסטים קשורים

יועץ בטיחות בעבודה

יועץ בטיחות

כל מעסיק מחויב להקפיד על קיומם של תנאי בטיחות וגיהות

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן