יועץ בטיחות לבריכות שחייה

בריכות שחייה הן פתרון יעיל להפגת החום הקשה של חודשי הקיץ הישראליים. עם זאת ברגע אחד עלול בילוי בבריכה להפוך לאסון. מלבד סכנת טביעה טומנת בחובה בריכת השחייה סכנות נוספות, כגון הרעלה הנובעת מחשיפה לחומרים מסוכנים או התחשמלות הנובעת ממערכת חשמל לא תקינה. מכיוון שכך החוק קובע כי כדי לקבל רישיון עסק לבריכת שחייה ציבורית יש להציג בין היתר אישור של יועץ בטיחות לבריכה.

גם בנייה של בריכת שחייה פרטית מצריכה אישור של יועץ בטיחות. בשלב ראשון מספק יועץ הבטיחות לבעלי המקום אישור בטיחות לצורך קבלת היתר בניה למתחם. בשלב שני הוא מספק להם אישור בטיחות לצורך קבלת טופס 4.

יועץ בטיחות לבריכה

רישוי בריכות שחייה

צו רישוי עסקים (2013) מגדיר איזו בריכת שחייה חייבת ברישיון עסק: "בריכת שחייה, לרבות מאגר מים אחר המשמש לשחייה ולנופש מים, לרבות בריכה המצויה בפארק מים ולמעט בריכה המשמשת עד ארבע יחידות אירוח למטרות נופש". בין היתר נכללות בהגדרה זו בריכות ציבוריות בבתי מלון, קאנטרי קלאב ופארקי מים. בריכה פרטית לעומת זאת אינה חייבת ברישיון עסק. עם זאת במידה ומתקיימים בבריכה לימודי שחייה או טיפולים הידרותרפיים הרי שהיא טעונה רישיון עסק.

הפרמטרים הנבדקים בהליך הרישוי של בריכות שחייה כוללים בין היתר טיפול באיכות המים, בטיחות וגיהות, תחזוקה וניקיון, אבטחה ועוד. הרישיון ניתן ע"י הרשות המקומית שבשטחה מצויה הבריכה, משרד הבריאות, המשטרה והרשות הארצית לכבאות והצלה. הרישיון תקף למשך שלוש שנים ולאחר מכן יש לחדש אותו.

כדי לקבל רישיון עסק עבור בריכת שחייה יש להגיש לרשויות המאשרות בקשה לקבלת רישיון עסק. לבקשה יש לצרף בין היתר תעודת כשירות לניהול בריכות, תעודת מציל, אישור חשמלאי בודק ועוד.

יועץ בטיחות לבריכות שחייה ציבוריות

כאשר יועץ בטיחות מתבקש לספק אישור בטיחות לבריכה ציבורית, עליו לוודא שבבריכה מתקיימות כל הדרישות המפורטות בתקנות הסדרת מקומות רחצה (בטיחות בבריכות שחייה). על יועץ הבטיחות להמליץ למפעילים אילו צעדים לנקוט כדי לעמוד בדרישות התקנות הנ"ל. בנוסף, על יועץ הבטיחות לקחת בחשבון גם את תקנות הנגישות אשר נכנסו לתוקף בשנים האחרונות. תקנות אלה מחייבות את מפעיל הבריכה להתאים את הבריכה ומתקניה עבור אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות. זאת על מנת שגם אנשים אלה יוכלו ליהנות מהבריכה ולהיות חלק בלתי נפרד מהחברה.

יועץ בטיחות לבריכות שחייה פרטיות

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בונים בחצר ביתם בריכת שחייה פרטית. כאמור, בריכת שחייה פרטית אינה מצריכה רישיון עסק. עם זאת היא טעונה אישור מטעם ועדת התכנון והבנייה של הרשות מקומית. קבלת אישור זה מותנית בין היתר בהצגת אישור של יועץ בטיחות. יועץ הבטיחות מוודא כי מתקיימים במקום תנאי בטיחות נאותים: הפתחים המובילים לבריכה נעולים ומגודרים היטב, קיים כיסוי קשיח לבריכה, הפרשי העומקים בבריכה מסומנים ועוד.

חוות הדעת של יועץ הבטיחות חשובה לא רק בשל נחיצותה בחוק, אלא גם כדי למנוע מקרי טביעה וסיכונים אחרים בבריכה (התחשמלות, חשיפה לחומרים מזיקים וכיו"ב)יועץ בטיחות מומחה מביא עימו ידע וניסיון המאפשרים לו להתאים את הבריכה לתקנים המחמירים ביותר. כך יכולים בעלי הבית גם לקבל אישור מהרשות המקומית לפתיחת הבריכה וגם להיות בטוחים שהבריכה בטוחה לשימוש.

ליאור בטיחות - לקפוץ למים בטוחים

חברת "ליאור בטיחות" מספקת שירותי יועץ בטיחות בתחומים שונים עבור מפעלים, ארגונים, מוסדות ואנשים פרטיים בכל רחבי הארץ. בין היתר אנו מספקים שירותי יועץ בטיחות לבריכות ציבוריות ופרטיות, לצורך קבלת אישור בטיחות לבריכה. צוות העובדים שלנו יעניק לכם שירות מהיר, יעיל וללא פשרות, במחיר אטרקטיבי. זקוקים לאישור בטיחות לבריכה? התקשרו עוד היום לחברת "ליאור בטיחות" וקבלו הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד.

Facebook
Twitter
LinkedIn

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

8 מחשבות על “יועץ בטיחות לבריכות שחייה”

  1. מידע חשוב, עזר לי בהבנת התהליך הבירוקרטי של בניית בריכה פרטית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן