יועץ בטיחות לבריכות שחיה | בטיחות בבריכות שחיה

יועץ בטיחות לבריכות שחייה

הקיץ עדיין לא החל רשמית וכבר התרחשו מקרי טביעה קשים בבריכות רבות ברחבי הארץ אשר חלקם הסתיימו במוות. בריכות שחייה הן פתרון טוב להפגת החום הקשה של חודשי הקיץ הישראליים אך ברגע אחד, עלול בילוי בבריכה להפוך לאסון הנגרם בשל חוסר שימת לב. לבד מסכנת הטביעה, בריכת שחייה טומנת בחובה סכנות נוספות כגון הרעלה הנובעת מחשיפה לכימיקלים או התחשמלות הנובעת ממערכת חשמל לא תקינה. חוק הרישוי לשנת 2013 מגדיר אילו בריכות שחייה מחויבות ברישוי עסקים. על מנת לקבל רישיון הפעלת בריכה יש צורך להבטיח כי ננקטו כל הצעדים להבטחת שלומם של השוהים בבריכה בכל רגע נתון".

יועץ בטיחות לבריכות שחיה

קופצים למים בטוחים – רישוי בריכות שחייה

החוק מגדיר בריכת שחייה :"בריכת שחייה לרבות מאגר מים אחר המשמש לשחייה ולנופש מים, לרבות בריכה המצויה בפארק מים ולמעט בריכה המשמשת עד ארבע יחידות אירוח למטרות נופש" כל בריכת שחייה חייבת לקבל רישיון עסק על מנת להיפתח לקהל. הליך הרישוי כולל בריכות ציבוריות בבתי מלון, קאנטרי קלאב או פארק מים ושעשועים ועליהן להחזיק ברישיון בתוקף המתחדש מידי שלוש שנים. הפרמטרים הנבדקים על מנת לקבל רישוי בריכות שחייה כוללים בין היתר טיפול באיכות המים, בטיחות וגיהות, תחזוקה וניקיון, אבטחה ועוד. הרישיון ניתן על ידי כמה גופים ביניהם הרשות המקומית אשר בשטחה ממוקמת הבריכה, משרד הבריאות והמשטרה.

 

בריכה מאושרת למקסימום בטחון

בכדי לקבל רישיון עסק עבור הפעלת בריכה ציבורית יש צורך בהגשת תכנית עסק מפורטת לגורמי הרישוי הרלוונטיים לצד בקשה לקבלת רישיון עסק. על מפעיל הבריכה להציג לרשויות השונות ביניהן משרד הבריאות, שירותי הכבאות והמשטרה, תעודת כשירות לניהול בריכות שחייה וכן תעודת מציל, אישורי מהנדס בטיחות על תקינות הבריכה, המבנים והמתקנים שבשטחה, אישור חשמלאי בודק לתקינות מערכות החשמל, התאורה וההגברה בשטח הבריכה, הצהרת מפעיל בריכה, הצהרה לחידוש רישיון העסק ועוד.

יועץ בטיחות לבריכות שחייה ציבוריות

יועץ בטיחות בבריכות שחייה ציבוריות הנו גוף אשר תפקידו לבחון את מצב הבטיחות בבריכה על כל ההיבטים שבה כפי שמופיעים בתקנות הסדרת מקומות רחצה (בטיחות בבריכות שחייה). יועץ בטיחות מחויב לתקנות אלו בבואו לאשר בריכת שחייה ציבורית. על יועץ בטיחות לבריכות שחייה ציבוריות להמליץ למפעילי הבריכה אילו צעדים לנקוט על מנת לעמוד בתקנות המחויבות בחוק. הידע הרב והניסיון של יועץ בטיחות לבריכות שחייה, מאפשר לו להציע פתרונות יצירתיים ומועילים על מנת להתאים את הנדרש בחוק למצב הקיים בפועל בבריכה. בנוסף, על יועץ הבטיחות לקחת בחשבון גם את תקנות הנגישות אשר נכנסו לתוקף בשנים האחרונות ומחייבות את מפעיל הבריכה להתאים את הבריכה ומתקניה עבור אנשים עם מוגבלויות פיזיות על מנת שיוכלו גם הם ליהנות מהבריכה ולהיות חלק בלתי נפרד מהחברה.

יועץ בטיחות לבריכות שחייה פרטיות

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים לכלול בריכת שחייה פרטית בעת בניית בית. בניית בריכת שחייה פרטית דורשת אישור ועדת תכנון ובנייה של עירייה או מועצה מקומית. בכדי לקבל אישור, על בריכת השחייה הפרטית לקבל אישור יועץ בטיחות לבריכות שחייה פרטיות. חוות הדעת של יועץ בטיחות חשובה לא רק בשל נחיצותה בחוק אלא גם בכדי למנוע מקרי טביעה וסיכונים אחרים הקשורים בבריכת השחייה כגון התחשמלות או חשיפה לחומרים מזיקים. על יועץ הבטיחות לוודא כי בין היתר הפתחים המובילים לבריכה נעולים ומגודרים היטב, קיים כיסוי קשיח לבריכה, הפרשי העומקים בבריכה מסומנים ועוד. יועץ בטיחות מחברה מובילה מביא עמו ידע וניסיון המאפשרים לו להתאים את הבריכה לתקנים המחמירים ביותר.

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

דילוג לתוכן