יועץ בטיחות

כל מעסיק מחויב להקפיד על קיומם של תנאי בטיחות וגיהות נאותים במקום העבודה, כדי להגן על עובדיו מפני סכנות אפשריות ולשמור על בריאותם. תפקידו של יועץ הבטיחות הוא לסייע למעסיק במשימה זו ולייעץ לו כיצד לעמוד בכל תקנות הבטיחות הנדרשות.

ישנם גם יועצים המתמחים בנושאים מסוימים, כגון יועץ בטיחות לבריכות שחייה ויועץ בטיחות מוסדות חינוך.

מי יכול לשמש בתפקיד זה?

בניגוד לממונה בטיחות, נאמן בטיחות וחברי ועדת בטיחות, יועץ בטיחות אינו תפקיד שמעוגן בחוק או בתקנות. החוק אינו מחייב למנות בעל מקצוע כזה, אין הגדרת תפקיד או תנאים להעסקתו ואין חובה לדווח למפקח העבודה האזורי על מינויו. עם זאת רצוי שיועץ הבטיחות יהיה בעל הכשרה של ממונה בטיחות או מהנדס בטיחות ושהכשרתו וניסיונו יתאימו לתחום שבו הוא מייעץ.

יועץ בטיחות

תפקידו לייעץ למעסיק בכל הנוגע לחוקים, תקנות ותקנים בתחום בטיחות האש, לסייע לו בנוגע לשמירה על בטיחות העובדים מפני סיכוני אש במקום העבודה ולקדם את התודעה בנושאים אלה.

תחומי האחריות העיקריים של יועץ זה הם:

בנוסף יועץ זה מוסמך להעניק אישור כיבוי אש לבית פרטי (להיתר בניה או לטופס 4).

יועץ בטיחות בבניה

תפקידו לוודא כי באתר הבניה נשמרים כל נוהלי הבטיחות וכי נעשה ניסיון תמידי לאתר מפגעים אפשריים בשטח וכמובן לפעול לסילוקם. עליו לוודא את יישומה של תכנית ארגון אתר אשר הוכנה עבור אתר הבניה. כמו כן עליו לדאוג שהעובדים יעברו הדרכות בטיחות, וביניהן הדרכות עבודה בגובה. מטרת ההדרכות היא להטמיע חוקים ונוהלי עבודה למניעת תאונות.

ליאור בטיחות - מלווים אתכם על בטוח

חברת "ליאור בטיחות" מתמחה במתן שירותי ייעוץ והדרכה בכל תחומי הבטיחות בעבודה. לחברה ניסיון רב בליווי חברות, הדרכת עובדים, הכנת תוכניות בטיחות וייעוץ בטיחות בתחומים שונים. לחברה מהנדסים בכירים, ממוני בטיחות ויועצי בטיחות מקצועיים ומנוסים בכל תחומי הבטיחות. לכל העובדים הכשרה עפ"י החוק, המאפשרת להם ללוות חברות בהטמעת נוהלי בטיחות עפ"י דרישות החוק.

זקוקים לשירותי ייעוץ בטיחות? זה הזמן ליצור קשר עם "ליאור בטיחות" ולקבל את השירות המקצועי והטוב ביותר.

Facebook
Twitter
LinkedIn

פוסטים קשורים

סקר סיכונים בעבודה

סקר סיכונים בעבודה

ניהול סיכונים בעבודה (סקר סיכונים) הוא תהליך רב-שלבי מקצועי להערכה ובקרה של סיכונים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן