כל הדרכים להיות בטוחים בבריכת שחייה

בריכת שחייה ביתית - הנאה לצד סכנה

בבתים פרטיים רבים ניתן למצוא כיום בריכות שחייה קבועות או ניידות. בשנים האחרונות אירעו ברחבי הארץ מקרי טביעה רבים, רובם בבריכות שחייה פרטיות, ובמרבית המקרים היו מעורבים ילדים קטנים מתחת לגיל 5. בישראל מקרי הטביעה הינם סיבת המוות הראשונה בתאונות בית ופנאי. כיוון שכך מי שבשטח ביתו מצויה בריכת שחייה חשוב שיקפיד למלא אחר נוהלי הבטיחות המפורטים להלן. אימוץ הנהלים הללו יהפוך את הבריכה לבטוחה יותר ועשוי להציל חיים.


נוהלי בטיחות בבריכת שחייה פרטית

– אין לאפשר שהייה של ילדים מתחת לגיל 6 באזור הבריכה ללא השגחה צמודה.

–  יש לגדר את מתחם הבריכה כדי למנוע גישה של ילדים אליו.

– על שער הגדר של הבריכה יש להתקין מנעול המאפשר נעילה אוטומטית. את המנעול יש להתקין בגובה שלא יאפשר גישה של ילדים אליו. חשוב להתקין מנעול גם על דלתות הבית שמהן יש גישה למתחם הבריכה.

– מומלץ להתקין אזעקה קולית על שער הכניסה למתחם הבריכה וכן על דלת הבית המובילה אליו אשר תזהיר בכל מקרה של פתיחת השער/הדלת.

– בבריכת שחייה עילית יש להתקין אמצעים המונעים טיפוס אל שפת הבריכה וכן יש להסיר סולמות המאפשרים טיפוס את שפת הבריכה.

– חשוב שהמשטח המקיף את הבריכה יהיה עשוי מחומר המונע החלקה. במשטח העשוי מדק יש לטפל באמצעות חומרים המונעים החלקה. יש לדאוג לחיזוקו של הדק כדי שיוכל לשאת משקל של שני אנשים מבוגרים בו זמנית. בנוסף חשוב לשמור על תחזוקה נאותה של המשטח.

– בבריכה פרטית החוק אומנם אינו מחייב לסמן את עומק המים, אך מומלץ בכל זאת לסמן את עומק המים בהפרש של כל 20 ס"מ וכן את המעבר מהמים הרדודים אל המים העמוקים בעומק של 120 ס"מ (מומלץ להציב שלטים תלויים על שפת הבריכה ולסמן פס אדום מסביב לשפת הבריכה).

– אין להציב במתחם הבריכה צעצועים ניידים, כמו אופניים, תלת-אופן או בימבה.

– אין להציב במתחם הבריכה או בקרבת חלונות הבית הפונים לבריכה כיסאות, שולחנות או כל חפץ אחר שניתן לטפס עליו.

– חשוב לשמור על קשר עין עם מתחם הבריכה גם מפנים הבית ולא להציב בקרבת החלון המשקיף על המתחם חפצים שעלולים לחסום את שדה הראייה כמו עציצים.

– מומלץ לכסות את בריכת השחייה בהתקן המכסה את פני המים. אמצעי זה יעיל ביותר למניעת גישה אל המים כאשר הבריכה אינה בשימוש.

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

דילוג לתוכן