מניעת סיכונים באתר בנייה

בשנים האחרונות חלה עלייה ניכרת במספר תאונות העבודה בענף הבנייה. עובדי הבניין חשופים למגוון רחב של סיכונים, כגון רעש מזיק, קרינת שמש, נפילה מגובה ועוד. האחריות למנוע סיכונים מעין אלו ולוודא כי אתר הבנייה הינו סביבה בטוחה עבור העובדים מוטלת על המעסיק ועל מנהל העבודה. עליהם לדאוג לכל ההיבטים של בטיחות וגיהות תעסוקתית באתר הבנייה. הדרך הטובה ביותר לעשות כן היא למנות ממונה בטיחות מוסמך ובעל ניסיון בתחום. 

ממוני הבטיחות של חברת "ליאור בטיחות" הם כולם עובדים מוסמכים שעברו הכשרות רבות והינם בעלי ניסיון רב בתחום. חברתנו סיפקה למאות לקוחות מכל רחבי הארץ שירותי ייעוץ והכנת תוכניות מפורטות, אשר הפכו את מקום העבודה שלהם לסביבת עבודה בטוחה.

סיכונים באתר בניה

מנהל עבודה באתר בנייה

מנהל העבודה באתר בנייה הוא האחראי הישיר על בטיחותם ובריאותם של העובדים. בין היתר מנהל העבודה אחראי על כל ההיבטים של גיהות תעסוקתית באתר הבנייה. באתר בנייה ישנם סיכונים בריאותיים רבים, הנובעים מסביבת העבודה הייחודית והארעית. דוגמאות לסיכונים אלה: חשיפה לחומרים מזיקים, חשיפה לקרינת השמש וכן סיכונים ארגונומיים הנובעים מנשיאת משאות כבדים.

על מנהל העבודה לפקח על עובדיו ולוודא כי הם משתמשים בציוד מגן אישי תקני וראוי. ציוד המגן כולל קסדת מגן, נעלי בטיחות, כפפות, משקפי מגן, אוזניות, בגדי עבודה, מסכות ומסננים. במידה והצמ"א של אחד העובדים אינו תקני, על מנהל העבודה להפסיק מיידית את עבודתו. כמו כן במידה ונעשה שימוש בציוד פגום או לקוי, עליו להפסיק מיידית את השימוש באותו ציוד, למסור אותו למעביד ולדאוג לאספקתו של ציוד תקין במקומו.

ממונה בטיחות באתר בנייה

ריבוי התאונות הקטלניות באתרי בנייה מדגיש את הצורך במינויו של ממונה בטיחות באתר הבנייה. ממונה בטיחות הינו איש מקצוע אשר עבר קורס ייעודי והשתלמויות רבות בתחום הבטיחות. תפקידיו של ממונה הבטיחות באתר בנייה הם בין היתר:

מדריך בטיחות לעבודה בגובה

עבודה בגובה היא כל עבודה שבה עובד עלול ליפול מגובה של שני מטרים ומעלה. נפילה מגובה הינה אחד הגורמים המרכזיים לתאונות עבודה קשות וקטלניות. לכן כל עובד המבצע עבודה בגובה, עליו להשתתף בהדרכת עבודה בגובה ולשאת אישור הדרכה בגובה תקף. במסגרת הדרכת עבודה בגובה לומדים העובדים כיצד לבצע עבודה בגובה באופן בטוח ומקצועי.

מדריך בטיחות לעבודה בגובה הוא ממונה בטיחות בעל אישור כשירות בתוקף אשר צבר לפחות שתי שנות ניסיון כממונה בטיחות ואשר עבר קורס מדריכי בטיחות לעבודה בגובה.

Facebook
Twitter
LinkedIn

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

2 מחשבות על “מניעת סיכונים באתר בנייה”

  1. כעובד באתר בניה אני רואה שם הרבה סיכונים. חשוב מאוד לעבוד אצל אדם שחשוב לו מהבטיחות של העובדים שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן