הדרכת חומרים מסוכנים | קורס חומרים מסוכנים

מהם חומרים מסוכנים וכיצד ניתן למנוע תאונות חומרים מסוכנים ?

הדרכות חומרים מסוכנים במפעלים ובמקומות עבודה רבים ברחבי הארץ נעשה שימוש בחומרים מסוכנים. בשנים האחרונות אירעו בכמה מפעלים ברחבי הארץ תאונות עבודה אשר נבעו מדליפת חומצה חנקתית, דליפת מכולה עם חומצה אצטית, דליפת נוזל דליק ועוד, והביאו לפגיעה של בני אדם. לא פלא אפוא כי המשרד להגנת הסביבה קבע חוקים ותקנות נוקשים בנוגע לאחסונם של חומרים מסוכנים ורעילים.

חשוב מאוד כי העובדים במפעל יכירו את הסוגים השונים של החומרים המסוכנים המצויים בו, את האופן שבו ראוי לאחסן אותם ולהשתמש בהם, את הדרכים הנכונות לעצירת דליפה או שפיכה של חומרים אלו ואת הטיפול הרפואי הראשוני שיש להעניק לנפגעים מחומר מסוכן. חוסר בקיאות של העובדים במידע זה עלול להביא לסיכון של חיי אדם ואף להוות סיכון ממשי לסביבה.

חומרים מסוכנים - ציוד מגן אישי


הדרכת חומרים מסוכנים

במסגרת הדרכת חומרים מסוכנים לומדים העובדים להכיר את החומרים המסוכנים בהם נעשה שימוש במפעל ואת הסיכונים הכרוכים בשימוש בהם או בחשיפה אליהם. בנוסף הם לומדים כיצד למנוע סיכונים אלו וליצור סביבת עבודה בטוחה ונכונה שבכוחה למנוע תאונות עבודה הנובעות מהימצאותם של חומרים מסוכנים.

חברת "ליאור בטיחות" מתמחה בהעברת הדרכות בטיחות לעובדים בכלל והדרכות חומרים מסוכנים בפרט. הדרכות החומרים המסוכנים נבנות באופן מיוחד עבור כל מפעל ומעסיק, בהתאם לחומרים המסוכנים שנעשה בהם שימוש במפעל. ההדרכות הינן מקיפות ויסודיות וכוללות בין היתר נושאים כגון הכרת גיליון הבטיחות על סעיפיו, אמצעי מיגון מפני חומרים מסוכנים, תאימות בין חומרים ועוד. במקרים רבים כוללת ההדרכה גם תרגולים מעשיים, כגון לבישת מנ"פ, תרגיל כניסה למבנה בו שפך של חומרים מסוכנים וכן שיטות לעצירת שפך של חומרים מסוכנים.

משך ההדרכה נע בין שעה וחצי לארבע שעות, וזאת בהתאם לאופי החומרים המצויים במפעל והשימוש בהם.

מקצוענים על בטוח

חברת "ליאור בטיחות"נוסדה בידי ליאור מקדש, מומחה לבטיחות בעבודה. החברה מתמחה במגוון רחב של הדרכות בטיחות בעבודה ונחשבת למובילה בתחומה. צוות החברה מורכב מאנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים, וכולל בין היתר ממוני בטיחות, יועצי בטיחות ומהנדסים. החברה פועלת במפעלים, ארגונים ומוסדות בכל רחבי הארץ. אם יש לך צורך בהדרכת חומרים מסוכנים, זה הזמן ללכת על בטוח ולהתקשר לחברת "ליאור בטיחות".

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

2 מחשבות על “הדרכת חומרים מסוכנים | קורס חומרים מסוכנים”

  1. רוצה להמליץ על הדרכת חומרים מסוכנים של ליאור בטיחות. העובדים שלנו היו מרוצים מההדרכה וקיבלו ממנה ידע רב!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן