תחזוקת בריכה ביתית

אין דבר כיף יותר מבריכת שחיה פרטית בחצר הבית. אך כדי שנוכל ליהנות מבריכת השחיה שלנו לאורך זמן חשוב להקפיד על תחזוקה נכונה שלה. תחזוקת בריכה ביתית הכרחית לא רק כדי לשמור על תקינותה, אלא גם כדי למנוע תחלואה. מים שאינם נקיים ומאוזנים כימית עלולים לגרום לסכנות בריאותיות כגון דלקות וזיהומים שונים.

להלן כמה כללים חשובים לתחזוקה נכונה של בריכה ביתית.

תחזוקת בריכה ביתית

שמירה על רמת PH נכונה

רמת ה-PH הנכונה של מי הבריכה הינה 7.2-7.6. PH גבוה מדי עלול לגרום לעכירות המים, הצטברות אבנית והיחלשות כוח החיטוי של הכלור. לעומת זאת PH נמוך מדי עלול לגרום לשחיקה של ציוד הבריכה והתנדפות מהירה של הכלור. בנוסף, PH לא מאוזן (גבוה או נמוך מדי) עלול לגרום לגירוי בעיני הרוחצים. מכיוון שכך חשוב לבדוק את רמת ה-PH בבריכה בעזרת ערכת בדיקה ולתקן אותו במידת הצורך. אם ה-PH נמוך מדי יש להוסיף PH פלוס; אם ה-PH גבוה מדי יש להוסיף PH מינוס.

שמירה על טמפרטורת מים נכונה

בזמן חימום הבריכה טמפרטורת המים צריכה לנוע בין 24 ל-29.5 מעלות. טמפרטורת מים נכונה חשובה כמובן לבריאות המתרחצים, אולם היא גם הכרחית לשמירה על תקינות הבריכה. טמפרטורה גבוהה מדי עלולה לגרום לשקיעה של חומרים לטיפול בבריכה וכתוצאה מכך להיווצרות אבנית ומים עכורים. לעומת זאת טמפרטורה נמוכה מדי עלולה לגרום לשחיקת הבריכה. מכיוון שכך יש להתקין בבריכה מדחום ייעודי המודד את טמפרטורת המים בכל עת. בנוסף, כדאי להתקין בבריכה משאבת חום אוטומטית המווסתת את טמפרטורת המים.

שמירה על ניקיון הבריכה

מדי יום יש לנקות את הבריכה מלכלוך שצף על פני המים (עלים, אבק, שיער, וכו'). ניקוי זה נעשה בעזרת רשת ניקוי ייעודית. בנוסף, כאחת לשבוע חשוב לנקות גם את תחתית הבריכה ואת הדפנות. לשם כך אפשר להשתמש ברובוט תת-מימי או במברשת ניקוי. כדאי גם להקפיד לכסות את הבריכה כשהיא אינה בשימוש, ובעיקר בחודשי החורף. כיסוי הבריכה מונע חדירת לכלוך, מסייע לשמור על טמפרטורת המים והופך את הבריכה לבטוחה יותר.

שמירה על ניקיון המשאבה והפילטר

תחזוקת הבריכה מתבצעת ע"י סחרור של מי הבריכה בתוך פילטר. הפילטר מסנן ומחטא את המים, והוא פריט חובה בכל בריכה. הפילטר מורכב ממשאבה וממסנן שלוכד בתוכו לכלוך מוצק, כגון שיער ועלים. חשוב לנקות את המשאבה והמסנן באופן שוטף, עפ"י הוראות היצרן.

תחזוקת בריכה ביתית בחורף

כדי להגן על הבריכה ועל ציודה מפני נזקי מזג האוויר, חשוב להקפיד על תחזוקה נכונה של הבריכה במהלך חודשי החורף. להלן כמה כללים חשובים לתחזוקת הבריכה הביתית בימי החורף:

  • יש להקפיד שהבריכה תהיה מלאה במים גם בימי החורף.
  • כדי למנוע סתימות במערכת המשאבות חשוב לשמור על ניקיון הבריכה גם בימי החורף.
  • יש לשמור על איזון החומציות של המים גם במשך החורף. חומציות יתר והתפתחות ירוקת ואצות עלולות להסב נזקים גדולים לבריכה.
  • גם אם לא נעשה שימוש בבריכה בימי החורף יש להפעיל את מערכות השאיבה והסינון בבריכה, למשך כ-4-6 שעות ביום.
  • יש לוודא כי חיבורי החשמל של ציוד השאיבה יבשים ומוגנים מפני גשם ורטיבות.
Facebook
Twitter
LinkedIn

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן