תיק מפעל

מהו תיק מפעל ?

מפעלים רבים ברחבי הארץ מוגדרים מפעלים מסוכנים, וזאת מכיוון שמצויים בהם חומרים מסוכנים (אמוניה, כלור, בנזין, גפ"ם ועוד) בכמויות העולות על אלו המצוינות בחוק החומרים המסוכנים על תקנותיו. הימצאותם של חומרים אלו עלולה להוביל לתקריות חירום, כגון דליפה של חומרים מסוכנים, שרפה או אפילו פיצוץ. הגורמים לתקריות אלה הם שימוש לא נכון או לא זהיר בחומרים המסוכנים, חוסר זהירות באחסון, בשינוע או בתחזוקה של החומרים הללו או תקלה טכנית.

כיוון שכך תקנות רישוי עסקים (מפעלים מסוכנים) התשנ"ג 1993 קובעות כי  כל מפעל או ארגון המאחסן או עושה שימוש בחומרים מסוכנים ומוגדר כמפעל מסוכן, נדרש להחזיק בתיק מפעל. בתיק המפעל מפורט המידע החיוני להתמודדות עם מקרי חירום בשטח המפעל.

תוכנית ארגון אתר בנייה

מה כולל תיק מפעל ?

בתיק המפעל ייכללו הנתונים הבאים:

תוכנית המפעל ותיאורו.

פירוט מקרי החירום העלולים להתרחש במפעל, בהתאם לאופיו.

תוכנית היערכות לטיפול באירוע חירום העלול להתרחש במפעל.

מערך גילוי האש וכיבוי האש במפעל והאמצעים הקיימים לצורך טיפול באירוע אש.

תיאור מערך כוח האדם והצוותים האחראיים לטיפול באירועי חירום במפעל.

רשימת הציוד ואמצעי המיגון במפעל.

רשימת אמצעי השינוע במפעל.

פירוט מערך האבטחה במפעל.

מקצוענים בבניית תיק מפעל

חברת "ליאור בטיחות" מתמחה במתן שירותי ייעוץ והדרכות בטיחות. צוות החברה כולל ממוני בטיחות מקצועיים ומנוסים בתחומים שונים וכן מהנדסים בכירים. החברה מעניקה ייעוץ ובניית תוכניות בטיחות, סקרי סיכונים, תיקי שטח ותיקי מפעל עבור לקוחות בכל רחבי הארץ. המומחים של "ליאור בטיחות" מעניקים שירות מקצועי, איכותי ואמין במחירים חסרי תחרות, תוך מתן יחס אישי לכל לקוח ולקוח. 

בין היתר לחברתנו ניסיון רב בהכנת תיקי מפעל, המותאמים לדרישות המחמירות של הגורמים השונים, וביניהם רשות הכבאות וההצלה, המשרד להגנת הסביבה ופיקוד העורף. אם יש לך צורך בבניית תיק מפעל, זה הזמן ללכת על בטוח ולפנות ל"ליאור בטיחות".

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

דילוג לתוכן