תיק מפעל

מפעלים רבים ברחבי הארץ מוגדרים מפעלים מסוכנים. הגדרה זו נובעת מהימצאותם של חומרים מסוכנים (אמוניה, כלור, בנזין, גפ"ם ועוד) בכמויות העולות על אלו המפורטות בחוק החומרים המסוכנים על תקנותיו. הימצאותם של חומרים אלו עלולה לגרום לתקריות חירום במפעל, כגון דליפה של חומ"ס, שרפה או אפילו פיצוץ. הגורמים לתקריות אלה הם שימוש לא נכון או לא זהיר בחומ"ס, חוסר זהירות באחסון, בשינוע או בתחזוקה של החומרים הללו או תקלה טכנית. כיוון שכך תקנות רישוי עסקים (מפעלים מסוכנים), התשנ"ג-1993 קובעות כי כל ארגון או מפעל המאחסן או עושה שימוש בחומרים מסוכנים ומוגדר כמפעל מסוכן, עליו להחזיק בתיק מפעל. בתיק זה מפורט המידע הנחוץ להתמודדות עם מקרי חירום. התקנות מוסיפות כי יש למסור לרשות הרישוי העתק של התיק ולעדכנו מעת לעת.

ארגון אתר בניה

מה כולל תיק מפעל?

תיק המפעל יכלול את הנתונים שלהלן:

  • תוכנית המפעל ותיאורו.
  • פירוט מקרי החירום העלולים להתרחש במפעל, בהתאם לאופיו.
  • תוכנית היערכות לטיפול באירוע חירום העלול להתרחש במפעל.
  • מערך גילוי האש וכיבוי האש במפעל והאמצעים שישנם במקום לצורך טיפול באירוע אש.
  • תיאור מערך כוח האדם והצוותים האחראים על טיפול באירועי חירום במפעל.
  • רשימת הציוד ואמצעי המיגון שישנם במפעל.
  • רשימת אמצעי השינוע שישנם במפעל.
  • פירוט מערך האבטחה במפעל.

מקצוענים בהכנת תיק מפעל

חברת "ליאור בטיחות" מתמחה במתן שירותי ייעוץ והדרכות בטיחות בעבודה. צוות החברה כולל ממוני בטיחות מקצועיים ומנוסים בתחומים שונים, יועצי בטיחות וכן מהנדסים בכירים. חברתנו מעניקה גם שירותי הכנת תוכניות בטיחות, סקר סיכונים, תיקי שטח ותיקי מפעל, עבור לקוחות בכל רחבי הארץ. המומחים של "ליאור בטיחות" מעניקים שירות מקצועי, איכותי ואמין במחירים חסרי תחרות, תוך מתן יחס אישי לכל לקוח ולקוח. 

בין היתר לחברתנו ניסיון רב בהכנת תיקי מפעל, המותאמים לדרישות המחמירות של הגורמים השונים, וביניהם רשות הכבאות וההצלה, המשרד להגנת הסביבה ופיקוד העורף. את תיק המפעל מכין ממונה בטיחות אש שהינו בעל הסמכה וניסיון בתחום. אם יש לך צורך בהכנת תיק מפעל, זה הזמן ללכת על בטוח ולפנות ל"ליאור בטיחות".

Facebook
Twitter
LinkedIn

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

2 מחשבות על “תיק מפעל”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן