הדרכה בגובה

בעקבות ריבוי התאונות הנגרמות עקב נפילה מגובה, חודדו התקנות לעבודה בגובה. עפ"י התקנות הללו, כל אדם המבצע עבודה שבמהלכה הוא עלול ליפול מגובה העולה על 2 מטרים, חייב להשתתף בהדרכה בגובה.

עבודה בגובה עשויה להתבצע על גבי המשטחים הללו:

העובדים המבצעים עבודה בגובה הם בין היתר פועלי בניין, מתקיני דודי שמש, מרחיקי יונים, מתקיני גגות רעפים, טכנאי מזגנים, תאורנים ועוד.

הדרכה בגובה

מהי הדרכה בגובה?

הדרכה בגובה נועדה ללמד את המשתתפים כיצד לבצע עבודה בגובה באופן בטוח. ההדרכה כוללת חלק עיוני וחלק מעשי, והיא מותאמת לאופי העבודה של המשתתפים (עבודה על גגות, סולמות, פיגומים וכיו"ב). ההדרכה כוללת נושאים כמו בלימת נפילה, חילוץ, הכרת הצמ"א לעבודה בגובה ואופן השימוש בו ועוד.

בסיום הקורס מקבלים המשתתפים אישור לעבודה בגובה, אשר תקף למשך שנתיים. לאחר מכן יש לעבור הדרכת רענון כדי לחדש את האישור.

חשיבותה של הדרכה בגובה

כאמור, הדרכה בגובה היא חובה עפ"י חוק. עם זאת יש לה גם חשיבות רבה בהיבט המוסרי. העבודה בגובה כרוכה בסיכונים רבים, שהעיקריים שבהם הם נפילה מגובה ונפילה של חפצים ועצמים על העובד. חשוב לדעת כי הפגיעות עקב תאונות של נפילה מגובה הן בדר"כ חמורות. תאונות רבות של נפילה מגובה מסתיימות בנכות קשה או אף במוות. עפ"י הסטטיסטיקה של תאונות העבודה בישראל, מעל 40% מתאונות העבודה הקטלניות הן כתוצאה מנפילה מגובה.

אולם מתברר כי למרות הסיכון הרב הטמון בעבודה בגובה, דווקא בתחום זה ישנם מפגעי בטיחות רבים. עפ"י נתוני המוקד "קו החיים", מרבית הדיווחים המתקבלים אצלם הם על עבודה לא תקינה בגובה. לכן, כדי לחדד את נוהלי הבטיחות בעבודה בגובה, חשוב ביותר שהעובדים ישתתפו בקורס גובה. קורס זה עשוי לצמצם את תאונות העבודה של עובדים בגובה ולהגביר את הבטיחות בעבודתם.

"ליאור בטיחות" - להיות בטוחים בכל גובה

"ליאור בטיחות" היא חברה מובילה בתחום הבטיחות בעבודה והדרכות בטיחות. לחברה מדריכי בטיחות מוסמכים ומקצועיים, אשר מעבירים הדרכות עבודה בגובה עבור חברות, מוסדות וארגונים בכל רחבי הארץ.

מדריכי הבטיחות של חברת "ליאור בטיחות" יגיעו אליכם לעסק ויעבירו לעובדים הדרכה בגובה מפורטת ומקצועית, בהתאם לדרישת תקנות העבודה בגובה ובהתאם להנחיות של מפקח העבודה הראשי במקום. ההדרכות מועברות באמצעות מצגת, תמונות, סרטוני הדרכה ותרגולים מעשיים, דוגמת לבישת ציוד מגן והתאמתו למידות הגוף.

Facebook
Twitter
LinkedIn

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

14 מחשבות על “הדרכה בגובה”

  1. קורס עבודה בגובה הוא אחד הקורסים החשובים בתחום הבטיחות, וזה בגלל כמות הגדולה של תאונות עבודה בגובה.

  2. היה נחמד אם המעסיקים היו מתייחסים קצת יותר ברצינות לחשיבות של קורס עבודה בגובה ולא מתקמצנים עלינו…

    1. ליאור מקדש

      מסכים איתך בהחלט שאין להקל ראש בעניין, אם כי ישנם כמובן לא מעט מעסיקים שמתייחסים לעניין ברצינות רבה, ונתקלתי בלא מעט כאלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן