קורס עבודה בגובה על גגות

בטיחות בעבודה על גגות

תקנות הבטיחות הנוגעות לעבודה על גגות שבירים או תלולים 1986 נועדו להגן על עובדים העוסקים בתיקון או התקנת גגות ועל עובדים הנדרשים לעבוד על גבי גגות מפני סכנה של נפילה מהגג. כדי למנוע סכנה כזו על המעסיקים לדאוג לאמצעי בטיחות נאותים עבור העובדים וכן לוודא כי העובדים השתתפו בהדרכות עבודה בגובה העוסקות בעבודה על גגות.

גורמי הסיכון בעבודה על גג

נפילה מגג עשויה להיות נפילה אל מחוץ לבניין או נפילה לתוך הבניין. נפילה אל מחוץ לבניין עלולה להיגרם עקב גג תלול או גג אשר פניו העליונים חלקים או עקב החלקה כתוצאה מרטיבות או מהימצאותו של חומר כלשהו הגורם להחלקה על פניו. בנוסף, הנפילה עלולה לנבוע מגורמים הקשורים בביצוע העבודה על הגג, לדוגמה: התקרבות לשפת הגג בעת ביצוע העבודה בשל קליטת חומרים המועלים לגג עם מנוף או כננת או  נשיאת משאות הגורמים לעובד לחוסר יציבות באין מתקני תפיסה בנמצא.

נפילה לתוך הבניין בעת עבודה על גג עלולה להיגרם עקב שבירה או קריסה של הגג. מצב כזה עלול להיגרם כאשר הגג מורכב רק מקונסטרוקציה או שהוא מחופה באופן שאינו מלא או כאשר סיכוך הגג שביר.

בטיחות עד הגג

מעסיק של עובדים שעבודתם נעשית על גג נדרש לספק להם אמצעי הגנה רלוונטיים מפני נפילה. אמצעים אלה כוללים בין היתר רתמות וחגורות בטיחות, מחסומי בלימה לנפילה מגגות אל מחוץ לבניין ורשתות המונעות נפילה מתחת לסיכוך. בנוסף, על המעסיק לדאוג כי כלל העובדים ישתתפו בהדרכת גובה מקצועית המאפשרות קבלת אישור עבודה בגובה. ללא הדרכה מתאימה חל איסור על העובדים לעסוק בעבודה בגובה.

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

דילוג לתוכן