תכנית בטיחות אש | תוכנית אש

מהי תכנית בטיחות אש?

בין אם ברצונכם להקים עסק חדש ולהוציא עבורו רישיון עסק ובין אם אתם בונים בניין מגורים, משרדים או מסחר, עליכם להמציא לשירותי הכבאות תכנית בטיחות אש. תכנית זו היא למעשה נספח לתכנית האדריכלית (גרמושקה), בשלב הוצאת היתר הבנייה. בתכנית מסומנים כל הרכיבים המחייבים עפ"י תקנות התכנון והבנייה ועפ"י התקנות של רשות הכבאות: דרכי גישה לרכבי כיבוי והצלה, שלטי הכוונה וכיו"ב. מטרת התכנית היא לאפשר סיוע בהצלת חיים ובמניעת התפשטות אש במקרה של שריפה.

את התכנית יש להגיש לאישורם של שירותי הכבאות וההצלה. לאחר ששירותי הכבאות מאשרים את התכנית על הקבלן ליישם אותה על כל פרטיה. לאחר מכן יש לזמן את רשות הכבאות לביקורת, במהלכה הם מוודאים כי התכנית אכן יושמה במלואה. יישום מדויק של התכנית הינו תנאי הכרחי לקבלת טופס 4 למבנה.

תכנית בטיחות אש

מה כוללת תכנית בטיחות אש?

התכנית המוגשת לאישורם של שירותי הכבאות וההצלה כוללת בין היתר: דרכי גישה ורחבת היערכות לרכבי כיבוי והצלה, דרכי מוצא מהמבנה, חלוקת המבנה לאגפי אש, עמידות המבנה על חלקיו השונים בפני אש, סיווג של חומרי הבנייה עפ"י תגובותיהם לאש, שלטי הכוונה ותאורת חירום בדרכי המוצא, מיקום לוחות הפיקוד והחשמל ומיקומן של מערכות גז. כמו כן יש לציין בתכנית אם קיימות דלתות חסינות בפני אש, דלתות עשן, דרכי מילוט ואמצעי כיבוי בכל קומה בבניין, מערכות גילוי אש, דרכי פינוי עשן ועוד.

חשוב לציין כי הדרישות בנוגע לרכיבים שיש לכלול בתכנית אינן אחידות לכל סוגי המבנים. כך למשל תכנית של מגדל רב-קומות הינה נרחבת יותר מאשר תכנית של בית פרטי. זאת מפני שכמות הדיירים במגדל גדולה יותר וסיכוני האש בו גבוהים יותר.

כל היתרונות בתכנית אחת

תכנית בטיחות אש מבטיחה את מוכנות המבנה והעסק במקרה של שריפה ובכוחה למזער משמעותית את הסיכון לפגיעות בנפש וברכוש. התכנית מוגשת לשירותי הכבאות וההצלה ובמקרה של שריפה היא מסייעת להם להעניק סיוע. בנוסף, באמצעות התכנית ניתן להגדיר את נוהלי הבטיחות באש במקום העבודה ולהטמיע אותם בשגרת העבודה.

מקצוענים בבטיחות

חברת "ליאור בטיחות" היא חברה גדולה ומנוסה בתחום הבטיחות בעבודה ובהדרכות בטיחות. לחברה יועצי בטיחות וממוני בטיחות מוסמכים בתחומים שונים, דוגמת בטיחות באש, בטיחות בחומרים מסוכנים ובטיחות בעבודה בגובה. החברה פועלת בהצלחה בכל רחבי הארץ ועם לקוחותיה נמנים מוסדות, ארגונים וחברות מובילות במשק.

שירותי הכנת תכנית בטיחות אש של "ליאור בטיחות" ניתנים בכל רחבי הארץ. אנו מכינים תכניות בין היתר עבור קניונים ומרכזים מסחריים, מלונות, אולמות וגני אירועים, בתי אבות, עיריות, מועצות מקומיות ועוד. את התכנית מכין יועץ בטיחות אש מוסמך ומנוסה, בהתאם לדרישות תקנות התכנון והבנייה ורשות הכבאות. יועץ הבטיחות מלווה את הלקוח צעד אחר צעד עד לקבלת האישור משירותי הכבאות וההצלה.

אם ברצונכם ליהנות משירות מקצועי, אמין ואיכותי במחיר אטרקטיבי, פנו עוד היום ל"ליאור בטיחות"!

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

פוסטים קשורים

הכנת תיק מפעל

תיק מפעל

מפעלים רבים ברחבי הארץ מוגדרים מפעלים מסוכנים. הגדרה זו נובעת

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

2 מחשבות על “תכנית בטיחות אש | תוכנית אש”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן