קורס עבודה בגובה בחלל מוקף

מקום מוקף (או חלל מוקף) הוא מקום סגור באופן חלקי או מלא, אשר מתקיימים בו שני התנאים הבאים: א. הכניסה אליו והיציאה ממנו מוגבלות מבחינת הגודל, המקום או דרך המעבר; ב. השהייה בו כרוכה בסיכון בריאותי או בטיחותי (בשל התנאים השוררים בו, העבודה המתבצעת בו או החומרים המצויים בו). דוגמאות למקומות מוקפים: בורות, מנהרות, תעלות ביוב, מיכלי אחסון, סילואים, מרזווים, פירי מעליות, חדרי כספות. ביצוע עבודה בחלל מוקף כרוך בסיכונים שונים, שאחד מהם הוא נפילה מגובה. מכיוון שכך תקנות הבטיחות בעבודה (עבודה בגובה) קובעות כי ביצוע עבודה בחלל מוקף מחייב השתתפות בקורס עבודה בגובה המתמקד בעבודה בחלל מוקף. בקורס זה לומדים המשתתפים על סיכוני הגובה הכרוכים בעבודה בחלל מוקף ועל הדרכים למניעתם.

קורס עבודה בגובה בחלל מוקף

עפ"י תקנות הבטיחות בעבודה (עבודה בגובה), עובדים אשר מבצעים עבודה בחלל מוקף, עליהם להשתתף בקורס עבודה בגובה המתמקד בעבודה בחלל מוקף. הנושאים הנלמדים בקורס זה הם בין היתר:

  • סיכוני הגובה בחלל מוקף
  • כללי הבטיחות בעבודה בחלל מוקף
  • הציוד הדרוש לעבודה בחלל מוקף (רתמה ייעודית, חצובה, כננת וכיו"ב)

בנוסף לנושאי הלימוד הנ"ל כולל קורס עבודה בגובה בחלל מוקף גם תרגול מעשי. התרגול כולל בין היתר כניסה ויציאה לחלל מוקף, שימוש במערכות אבטחה, חילוץ מחלל מוקף.

חשוב להדגיש כי קורס זה אינו עוסק בכלל הסיכונים בחלל מוקף, אלא בסיכוני הגובה בלבד. על כן בנוסף לקורס זה יש לקיים הדרכת בטיחות לעובדים העוסקת בכלל הסיכונים הקיימים בחלל מוקף.

קורס עבודה בגובה עם "ליאור בטיחות"

חברת "ליאור בטיחות" היא חברה ותיקה ומקצועית בתחום הבטיחות בעבודה. החברה מספקת שירותי ייעוץ בטיחות והדרכות בטיחות בעבודה לחברות וארגונים בכל רחבי הארץ. את ההדרכות מעבירים ממוני בטיחות ויועצי בטיחות מקצועים ומנוסים.

בין היתר אנו מספקים שירותי הדרכת עבודה בגובה. ההדרכה מתקיימת בבית העסק של הלקוח או במטה חברת "ליאור בטיחות", לבחירת הלקוח. בין הנושאים הנלמדים בהדרכה: עבודה בחלל מוקף, עבודה על פיגומים, שימוש בצמ"א לעבודה בגובה ועוד.

ההדרכה כוללת הן חלק תאורטי והן חלק מעשי. החלק התאורטי כולל צפייה במצגות, תמונות וסרטונים, תוך ניתוח מקרי תאונות עבודה והסקת מסקנות כיצד יש לעבוד באופן בטוח כדי למנוע תאונות כאלו. בחלק המעשי לומדים המשתתפים מהו ציוד המגן המשמש לעבודה בגובה, כיצד להתאימו במדויק לעובד וכיצד להשתמש בו. בסיום ההדרכה מקבלים המשתתפים אישור לעבודה בגובה.

זקוקים לשירותי הדרכה בגובה? התקשרו עוד היום ל"ליאור בטיחות" וקבלו הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד.

עבודה בחלל מוקף
Facebook
Twitter
LinkedIn

פוסטים קשורים

ליצירת קשר בכל נושא בטיחותי

לכל שאלה חייגו
058-7886903

8 מחשבות על “קורס עבודה בגובה בחלל מוקף”

  1. כעובד בחלל מוקף אכן מדובר בעבודה מסוכנת וקורס עבודה בגובה הוא פשוט הכרחי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן